Журналісти вирішив розібратися в індустрії хакінгу і в тому, скільки можна на цьому заробити: скільки коштують подібні віруси і чи можна їх купити в принципі?

Віруси-вимагачі можна легко купити - майданчики для покупки і продажу шкідливого ПО розташовуються в Даркнеті (DarkNet), пише "Daily Storm".

При цьому, такі віруси можуть приносити дуже непогані заробітки.

Так, наприклад, вірус Petya зміг отримати 46 викупів і 3,99 біткоїнів на гаманець, що складає близько 260 тис. грн.

У даркнеті можна вибрати вірус виходячи зі свого бюджету і цілей. Так існують цілі сервіси, де за невелику суму можна отримати вірус, який буде вимагати з жертви встановлену вами суму. Умови сервісу прості – він залишатиме собі 30% перерахованих коштів.

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми
Показати ще

Але подібні суми здаються смішними, якщо говорити про цілі хакерські організації, які займаються створенням шкідливого ПО в промислових масштабах. Йтиметься про угруповання The Shadow Brokers.

В середині серпня 2016 року саме ця група хакерів заявила, що їм вдалося зламати своїх конкурентів Equation Group, компанію, яка безпосередньо пов'язана з Агентством національної безпеки США (АНБ), і викрасти у них кіберзброю. Хакери спробували продати файли з вкраденою інформацією поштучно. Вартість - від одного до 100 біткойнов (від 2,6 тисячі до 260 тисяч доларів за поточним курсом), також можна було придбати весь набір відразу за фіксованою ціною - одна тисяча біткойнов (2,6 мільйона доларів). Але і тут, мабуть, охочих не знайшлося, і частину файлів злили безкоштовно.

Чим же пояснюється такий сплеск активності вірусів? Деякі експерти пов'язують його зі зливом WikiLeaks. Остання публікація датується 7 березня 2017 року. Організація опублікувала близько 7,5 тисячі експлойтів, вірусів та іншого ПО, яким користувалися спецслужби. Звідси і виникають загрози типу WannaCry і Petya. Але головне, що така діяльність приносить непоганий прибуток зловмисникам. А це означає, що незважаючи на активну боротьба з вірусами, а також сервісами, які надають такі послуги, попит на шкідливе ПЗ буде стійким.

Як повідомляв "Знай.ua", хакер або група хакерів, що запустили в мережу підступний вірус Petya.A, вперше з моменту атаки виступили з офіційним зверненням до потерпілих від їх рук підприємців.