Кандидат біологічних наук Володимир Немерцалов розповів, чи варто боятися за свій інтелект, якщо не можеш відірватися від екрану телефону.

Ігри на смартфоні нас тренують

Багато хто думає, що людина тупіє, коли "втикає" в телефон. Це не так. Навіть коли ми граємо у щось примітивне, нам доводиться вирішувати ряд завдань для проходження цієї гри. Поки ми це робимо, ми опановуємо нові навички, наприклад, вчимося взаємодіяти з машинним розумом або з іншими гравцями. Практично всі ігри розвивають дрібну моторику, вчать концентруватися і перемикати увагу, тренують пам'ять.

Одна проблема полягає в тому, що граючи на мобільному, ми стаємо більш кваліфіковані в тій області, яка не затребувана. Ми можемо бути кращими в рейтингу гри і володіти всіма необхідними для цього навичками, але це ніяк не відіб'ється на нашій кар'єрі або соціальному житті.

Популярні новини зараз
Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію
Показати ще

Наші нервові клітини постійно відмирають

Після 25-30 років кожен рік наш мозок зменшується на грам-півтори. Але цей процес можна сповільнити. Коли ми використовуємо гаджети для вирішення нетривіальних завдань, це уповільнює старіння мозку. Так що якщо вас звинувачують у занадто частому використанні смартфона, можете сміливо відповідати, що робите це, щоб уникнути деменції в старості.

Смартфони заважають навчанню

Коли ми листуємося з кимось під час перегляду фільму, це шкодить нашій здатності концентруватися на чомусь одному, підвищує відволікання і навіть може провокувати емоційні проблеми, що призводять до хронічної тривожності і депресії.

У частого користування смартфоном є як плюси, так і мінуси. Експерти радять не використовувати гаджети перед сном, перевіряти повідомлення тільки раз на день, відключати повідомлення, коли вам потрібно сконцентруватися і обов'язково влаштовувати собі дні відпочинку від телефону.

Як повідомляв портал "Знай.uа", психологи з США виділили три основні психотипи характерної поведінки людей, які люблять робити селфи.