Група інженерів з Мельбурна змогла розробити пристрій, за допомогою якого паралізовані люди знову зможуть рухати кінцівками. Прилад зовні нагадує голку невеликих розмірів. Управління таким пристроєм буде здійснюватися за допомогою сили думки. Імпульси, що йдуть від мозку будуть приводити в рух екзоскелет. Як повідомляє Bloomberg, технологія вже пройшла успішне тестування на паралізованих выівіцях. У даний момент розробники очікують початку дослідів на добровольцях. Творці пристрою вважають, що їх винахід може допомогти 50 мільйонам людей по всьому світу.

"Наша мета — повернути мобільність, незалежність і зв'язок зі світом паралізованим чоловікам і жінкам, — говорить Опі. — Ми використовуємо наш пристрій для вилучення інформації, яка вже була сгенерирована мозком. Після ведемо її в обхід пошкоджених нервів і спинного мозку". Ідея не нова і безліч компаній вже працює над її реалізацією в тому чи іншому вигляді. Наприклад, Ілон Маск створив компанію Neuralink, яка розробляє мозкової інтерфейс. Схожі розробки є у секретного відділення Facebook. Але вони спрямовані, швидше, на збільшення здібностей людини. Вчені з Мельбурна просто хочуть повернути базові здібності людині.

 

Рішення вчених — голка зі сплаву нікелю і титану. Навколо голки розташовується рухома мережу з електродів. Система настільки маленька, що може спокійно переміщатися по венах. В тіло вона потрапляє через пахову вену за допомогою процедури схожою з тією, що застосовують для очищення кровоносних судин мозку після інсульту. З пахової вени голку ведуть до мозку. Там розташовують у вені над моторною корою — саме ця область відповідає за рухову активність. З того моменту пристрій починає зчитувати сигнали моторної кори. Вони приймаються і використовуються для управління, наприклад, экзоскелетом. Важливо, що операція безпечна і практично неінвазивна. Прямої взаємодії з мозком не відбувається. Все здійснюється через вени і займає близько 40 хвилин.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про нову технологію реабілітації паралізованих людей