У багатьох культурах вода є синонімом життя. Людина складається з води на 78%. Тому наявність чистої питної води є важливою проблемою для жителів як великих, так і невеликих селищ. Існує безліч технологій очищення і опріснення води. Серед них можна виділити нещодавно винайдений спосіб зворотного осмосу, передають російські ЗМІ.
В якості очищаючого елемента використовується тонкоплівкова мембрана, де розмір комірки зіставляється з розміром молекули води. Використання подібної мембрани дає видалення з води розчинених компонентів, домішок, солей металів і всіляких бактерій. Її ресурс – 18-36 місяців. З метою продовження терміну служби мембрани встановлюється ряд кілька додаткових фільтрів перед нею. Вони необхідні для затримки часток розміром більш 5 мкм та первинної очищення.

Очищення подібних фільтрів проводиться з допомогою потужного потоку води. Однак у такої технології є певні ризики. Разом з шкідливими домішками фільтр відбирає і речовини необхідні людському організму. З цієї причини, воду перед вживанням варто мінералізувати.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про небезпечність води з-під крану