Як обійти блокування сайту Однокласники на смартфонах і планшетах

Браузери з функцією стиснення трафіку

Один з найпростіших способів обійти блокування сайту на смартфоні або планшеті - це використовувати браузер з функцією стиснення трафіку. У мобільних браузерах Chrome, Opera, UC Browser та багатьох інших є режім екномії трафіку.

Просто активуйте цей режим в настройках браузера, і він почне пропускати трафік сайтів через свої сервери, на яких він стискається. Таким чином ви і завантаження сайту прискорити можете, і обійти блокування його роботи, тому що провайдер "бачить" що браузер звертається до свого облікового запису, а не до забороненого сайту.

Мобільні аналоги TOR

Популярні новини зараз

100 тисяч загиблих: Володимир Зеленський вшанував пам'ять жертв політичних репресій

45-річна Могилевська кардинально змінила стиль, українці оцінили: "Неймовірні образи"

Дан Балан розкрив правду про роман з Тіною Кароль двома словами

Соня Плакидюк повторила відверту фотосесію Біллі Айліш: "Така соковита"

Показати ще

Одним з варіантів обходу блокування сайтів є використання технології TOR. При її використанні запит до сайту і відповідь від нього проходять дуже складним шляхом через ланцюжок проксі-серверів.

Найпростіший варіант скористатися TOR - установка браузера з по його підтримкою. Наприклад, Orfox - Android-браузер з вбудованим Tor. Позиціонується як мобільна версія десктопного Tor Browser.

Для iOS пристроїв можна скористатися браузерами Onion Browser і Puffin Web Browser. Для Windows Phone встановлюйте Opera Mini або UC Browser.

Використання VPN

VPN - спосіб прикинутися користувачем з іншої країни, в якій доступ до потрібного сайту не заборонений. Практично всі сучасні мобільні операційні системи мають можливість використання VPN вбудованими засобами. Досить прописати VPN у відповідному пункті в налаштуваннях.

Якщо возитися з настройками немає бажання, можна встановити мобільний додаток для простого створення VPN-з'єднання на смартфоні або планшеті. Наприклад, TunnelBear. Даний сервіс надає лише 500 Мб безкоштовного трафіку в місяць.

Плюсом використання VPN-сервісів є робота не тільки в браузерах, але і для всього трафіку. За допомогою VPN-сервісів можна користуватися додатками, яким необхідний доступ до мережі (наприклад, клієнт ВКонтакте).

Крім TunnelBear для Android можна встановити додаток Orbot Проксі, Opera Max, CyberGhost або будь-який інший на свій смак. Для iOS можна придивитися до Privatix, Free vpn proxy Betternet або Browsec VPN.

Як обійти блокування сайту Однокласники на комп'ютері

Розширення для браузерів

Одним з найпростіших способів обійти блокування сайту може виявитися установка розширень для браузера. Вони не вимагають від користувача практично ніяких дій, окрім установки.

Приклади таких розширень:

  • anonymoX для браузерів Chrome і Firefox
  • Browsec для Chrome, Firefox і Opera
  • FriGate для браузерів Chrome, Opera і Firefox
  • Privatix для Chrome, Opera і Firefox
  • ZenMate для браузерів Chrome, Opera, Firefox

Турбо-режим в браузері

У деяких браузерах, наприклад в Opera, є режим "Турбо", який створений для прискорення завантаження сайтів. Цей режим пропускає трафік сайту через свої сервери, на яких він стискається. Таким чином ви і завантаження сайту прискорити можете, і обійти блокування його роботи, тому що провайдер не знає який сайт ви запитуєте. Провайдер "бачить" що браузер звертається до свого серверу.

TOR і інші розподілені мережі

TOR є мережею маршрутизаторів і ПО, які спеціально розроблені для забезпечення анонімності в мережі. Спрощено, при використанні технології TOR запит до сайту і відповідь від нього проходять настільки складним шляхом через ланцюжок проксі-серверів, що обчислити клієнта практично неможливо.

Самим простим способом використання TOR є Tor Browser. Це браузер, зібраний на основі Firefox з усіма необхідними для роботи з технологією TOR доповненнями і компонентами.

Браузери з вбудованим VPN

У деяких браузерах по спочатку вбудований VPN. При використанні такого браузера досить вибрати необхідну опцію в налаштуваннях. Найпопулярнішим десктопних браузером з вбудованим VPN сьогодні є Opera.

VPN

VPN - спосіб прикинутися іноземцем, в якій доступ до потрібного сайту не заборонений. Також користувачеві надається шифрування всіх даних, що передаються. Швидкість каналу і кількість наданого трафіку залежать від постачальника послуг. Наприклад, TunnelBear в безкоштовній версії надає 500 Мб трафіку в місяць.

До мінусів VPN можна віднести необхідність настройки, нехай і мінімальної, і внесення абонплати. Плюсом використання VPN-сервісів є робота не тільки в браузерах, але і для всього трафіку. За допомогою VPN-сервісів можна користуватися програмами, яким необхідний доступ до мережі (наприклад, плеєр Spotify).

Проксі-сервери

Проксі-сервер дозволяє виходити в інтернет через віддалений сервер, завдяки чому сайт і провайдер думають, що ви перебуваєте в тій країні, де цей сервер розташовується.

Найпростішим варіантом використання можна назвати проксі-сайти, наприклад Proxfree.com і Stealthy.co. Усе, що необхідно зробити - ввести на сайті адресу потрібного вам сайту.

Для тих, кому не лінь витратити пару хвилин - можна налаштувати проксі-сервер в браузері. Зробити це треба буде всього один раз, і можна буде забути про проксі-сайтах. Зазвичай шлях до налаштування проксі виглядає приблизно так: настройки - додаткові (розширені) - мережа - з'єднання - настройки проксі. Тут треба буде вручну прописати настройки проксі-сервера, які можна взяти в мережі (наприклад тут).

Деякі проксі-сервери надають власні розширення для браузерів. Наприклад, в магазині розширень для Chrome можна знайти розширення "Stealthy", яке буде пускати весь трафік вашого браузер через свій проксі-сервер.