Всі сервіси Яндекса та інші російські сайти і соцмережі найближчим часом можуть бути заблоковані для українських користувачів. Президент України Петро Порошенко підписав указ про блокування на території України російських сервісів і сайтів. Під заборону потрапили соціальні мережі ВКонтакте та Однокласники, всі сервіси Яндекса, сайт Mail.ru.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБільшість сервісів Яндекса легко замінити на аналоги від Google, адже за великим рахунком Яндекс це такий собі клон Google, тільки більш орієнтований на аудиторію Росії і України.
Чим замінити Яндекс.Карти, Яндекс.Навігатор і Яндекс.Пробки
Карти Яндекса користуються чималою популярністю у користувачів завдяки хорошій деталізації карт, зручній навігації та актуальній інформації про пробки. Самою очевидною заміною сервісів Яндекс.Карти і Яндекс.Навігатор є сервіс карт від Google.
Карти Google орієнтовані більше на США і Європу, але і в Україні ними можна цілком нормально користуватися. В одному додатку зібрані карти з пробками і навігатор. Це навіть зручніше, ніж тримати два додатки від Яндекса. Також в картах Google є оффлайн карти і багато інших корисних фішок. Наприклад, функція "де я", яка дозволяє ділитися своїм місцеположенням зі своїми друзями.
Для смартфонів є безліч інших альтернатив картах Яндекса, як платних, так і безкоштовних. Наприклад російський навігатор Навітел поки не потрапив під заборону, але обійдеться користувачеві в 560 гривень. За ці чималі гроші навігатор пропонує добре деталізовані карти України та багатьох інших країн з пробками.
Безкоштовні оффлайн-карти Maps.Me хоч і не покажуть інформацію про пробки, але зате порадують гарною деталізацією карт і хорошим оффлайн-режимом, який дуже корисний в подорожах. Варто врахувати, що сервіс Maps.Me належить Mail.ru Group. У списку заборонених сайтів його не було, але список можуть і доповнити.
Замінити карти Яндекса може безкоштовний сервіс Waze. Цей сервіс поєднує в собі карти і соціальну мережу - в ньому користувачі можуть ділитися інформацією про пробки, аварії, камерах і інших дорожніх подіях. Недоліком сервісу можна вважати не найбільшу популярність серед Українських користувачів.
Чим замінити Яндекс.Пошту
Кращим варіантів заміни пошти Яндекса є пошта від Google - Gmail. Це найпопулярніший поштовий сервіс у світі - його використовує понад мільярд людей.
Компанія Google також створила новий переосмислений варіант Gmail - Inbox. Це все та ж пошта від Google, але в новому інтерфейсі. Всі листи, які приходять на ваш Gmail можна бачити і в Inbox, необхідності реєструвати нову адресу пошти немає.
Дивись огляд Inbox від Gmail:
Існує ще чимало гідних поштовиків, ви можете вибрати будь-який на свій розсуд, якщо Gmail з якихось причин не влаштовує. Тільки звертайте увагу на великі закордонні сервіси.
Чим замінити Яндекс.Діск
Сервіс хмарного зберігання даних Яндекс.Діск досить легко замінити аналогами:
- Google Диск - надає користувачеві 15 Гб безкоштовного місця і відмінну інтеграцію з іншими сервісами від Google
- Dropbox - у безкоштовній версії пропонує користувачеві 2 Гб для зберігання даних з можливістю розширення його за плату
- Mega - надає цілих 50 Гб в безкоштовній версії
Чим замінити Яндекс.Фотки
Як і багато інших сервісів Яндекса, Фотки прекрасно замінюються сервісом від Google - Google Фото. У ньому добре реалізована синхронізація фотографій з ваших мобільних пристроїв з хмарою, є безкоштовний безлімітний варіант зберігання фотографій і відео в достатньому для більшості користувачів як, можливість створення спільних альбомів і безліч інших цікавих функцій.
Єдине, чого немає в Google Фото - соціальної складової. Полазити по сайту і подивитися чужі фотки вийде. Але ця можливість заповнюється сервісом Instagram.
Чим замінити Яндекс.Таксі
В просування сервісу Яндекс.Таксі в Україні останнім часом компанією було вкладено чимало грошей. Його реклама просто всюди. Але після його блокування в Україні проблем із заміною виникнути не повинно.
Яндекс.Таксі можна легко замінити на популярний сервіс UBER або UKLON. Та й інших служб таксі вистачає. Єдиною незручністю тут може стати різниця в ціні. Яндекс заради захоплення ринку витрачав чималі гроші на демпінг цін.