Президент України Петро Порошенко підписав указ про блокування на території України російських фірм, сайтів і каналів. У числі інших під заборону потрапили соціальні мережі ВКонтакте та Однокласники, всі сервіси Яндекса, сайт Mail.ru і россіскі антивіруси "Лабораторія Касперського" та DrWeb. Всі перераховані сайти найближчим часом будуть заблоковані для українських користувачів.

Для тих, хто сидить в ВКонтакте "тільки заради музики", яка нещодавно стала платною, пропонуємо придивитися до музичного сервісу Spotify. А для тих, хто взагалі не може собі уявити життя без ВКонтакте, Однокласників та інших російських сервісів, публікуємо кілька простих способів обійти блокування сайту.

Розширення для браузерів

Одним з найпростіших способів обійти блокування сайту може виявитися установка розширень для браузера. Вони не вимагають від користувача практично ніяких дій, окрім установки.

Приклади таких розширень:

Популярні новини зараз
Олександр Еллерт розповів про вагітність Ксенії Мішиної: "Це приємний знак" Валерій Жидков з "Квартал 95" показав, як Коля Сєрга несе службу в лавах ЗСУ: "Зустрів солдатика" Співачка Тоня Матвієнко розплакалася під час інтерв'ю через Арсена Мірзояна: "Краще б ти не приїжджав" Ірина Федишин знову осоромилася, зачепивши Настю Приходько - та в кишеню за словом не полізла: "Хто ти така?"
Показати ще
  • anonymoX для браузерів Chrome і Firefox
  • Browsec для Chrome, Firefox і Opera
  • FriGate для браузерів Chrome, Opera і Firefox
  • Privatix для Chrome, Opera і Firefox
  • ZenMate для браузерів Chrome, Opera, Firefox

Турбо-режим в браузері

У деяких браузерах, наприклад в Opera, є режим "Турбо", який створений для прискорення завантаження сайтів. Цей режим пропускає трафік сайту через свої сервери, на яких він стискається. Таким чином ви і завантаження сайту прискорити можете, і обійти блокування його роботи, тому що провайдер не знає який сайт ви запитуєте. Провайдер "бачить" що браузер звертається до свого серверу.

TOR і інші розподілені мережі

TOR є мережею маршрутизаторів і ПО, які спеціально розроблені для забезпечення анонімності в мережі. Спрощено, при використанні технології TOR запит до сайту і відповідь від нього проходять настільки складним шляхом через ланцюжок проксі-серверів, що обчислити клієнта практично неможливо.

Самим простим способом використання TOR є Tor Browser. Це браузер, зібраний на основі Firefox з усіма необхідними для роботи з технологією TOR доповненнями і компонентами.

Браузери з вбудованим VPN

У деяких браузерах по спочатку вбудований VPN. При використанні такого браузера досить вибрати необхідну опцію в налаштуваннях. Найпопулярнішим десктопних браузером з вбудованим VPN сьогодні є Opera.

VPN

VPN - спосіб прикинутися іноземцем, в якій доступ до потрібного сайту не заборонений. Також користувачеві надається шифрування всіх даних, що передаються. Швидкість каналу і кількість наданого трафіку залежать від постачальника послуг. Наприклад, TunnelBear в безкоштовній версії надає 500 Мб трафіку в місяць.

До мінусів VPN можна віднести необхідність настройки, нехай і мінімальної, і внесення абонплати. Плюсом використання VPN-сервісів є робота не тільки в браузерах, але і для всього трафіку. За допомогою VPN-сервісів можна користуватися програмами, яким необхідний доступ до мережі (наприклад, плеєр Spotify).

Проксі-сервери

Проксі-сервер дозволяє виходити в інтернет через віддалений сервер, завдяки чому сайт і провайдер думають, що ви перебуваєте в тій країні, де цей сервер розташовується.

Найпростішим варіантом використання можна назвати проксі-сайти, наприклад Proxfree.com і Stealthy.co. Усе, що необхідно зробити - ввести на сайті адресу потрібного вам сайту.

Для тих, кому не лінь витратити пару хвилин - можна налаштувати проксі-сервер в браузері. Зробити це треба буде всього один раз, і можна буде забути про проксі-сайтах. Зазвичай шлях до налаштування проксі виглядає приблизно так: настройки - додаткові (розширені) - мережа - з'єднання - настройки проксі. Тут треба буде вручну прописати настройки проксі-сервера, які можна взяти в мережі (наприклад тут).

Деякі проксі-сервери надають власні розширення для браузерів. Наприклад, в магазині розширень для Chrome можна знайти розширення "Stealthy", яке буде пускати весь трафік вашого браузер через свій проксі-сервер.