Російські соцмережі та сайти найближчим часом можуть бути заблоковані для українських користувачів. Президент України Петро Порошенко підписав указ про блокування на території України російських сервісів і сайтів. Під заборону потрапили соціальні мережі ВКонтакте і Однокласники, всі сервіси Яндекса, сайт Mail.ru і россіской антивіруси "Лабораторія Касперського" і DrWeb.

Якщо ви з тих, хто сидить в ВКонтакте "тільки заради музики", яка нещодавно стала платною, пропонуємо придивитися до музичного сервісу Spotify. А якщо ви зовсім не можете уявити собі життя без ВКонтакте, Однокласників та інших російських сервісів, публікуємо кілька простих способів обійти блокування сайту.

Браузери з функцією стиснення трафіку

Один з найпростіших способів обійти блокування сайту на смартфоні або планшеті - це використовувати браузер з функцією стиснення трафіку. У мобільних браузерах Chrome, Opera, UC Browser та багатьох інших є режім екномії трафіку.

Просто активуйте цей режим в настройках браузера, і він почне пропускати трафік сайтів через свої сервери, на яких він стискається. Таким чином ви і завантаження сайту прискорити можете, і обійти блокування його роботи, тому що провайдер "бачить" що браузер звертається до свого облікового запису, а не до забороненого сайту.

Популярні новини зараз

Українка не стала "Міс Всесвіту" на конкурсі, поступилася перемогою мексиканці

На Львівщині загорівся автобус з 22 людьми всередині: моторошні кадри з місця події

"Холостяк" Михайло Заливако запропонував українцям обрати переможницю проекту: "Решетник однозначно"

Сумний Дзідзьо поскаржився на зраду і бруд, українці не оцінили - "Бери приклад з Винника!"

Показати ще

Мобільні аналоги TOR

Одним з варіантів обходу блокування сайтів є використання технології TOR. При її використанні запит до сайту і відповідь від нього проходять дуже складним шляхом через ланцюжок проксі-серверів.

Найпростіший варіант скористатися TOR - установка браузера з по його підтримкою. Наприклад, Orfox - Android-браузер з вбудованим Tor. Позиціонується як мобільна версія десктопного Tor Browser.

Для iOS пристроїв можна скористатися браузерами Onion Browser і Puffin Web Browser. Для Windows Phone встановлюйте Opera Mini або UC Browser.

Використання VPN

VPN - спосіб прикинутися користувачем з іншої країни, в якій доступ до потрібного сайту не заборонений. Практично всі сучасні мобільні операційні системи мають можливість використання VPN вбудованими засобами. Досить прописати VPN у відповідному пункті в налаштуваннях.

Якщо возитися з настройками немає бажання, можна встановити мобільний додаток для простого створення VPN-з'єднання на смартфоні або планшеті. Наприклад, TunnelBear. Даний сервіс надає лише 500 Мб безкоштовного трафіку в місяць.

Читай також: поради по обходу блокування сервісів на комп'ютерах

Плюсом використання VPN-сервісів є робота не тільки в браузерах, але і для всього трафіку. За допомогою VPN-сервісів можна користуватися додатками, яким необхідний доступ до мережі (наприклад, клієнт ВКонтакте).

Крім TunnelBear для Android можна встановити додаток Orbot Проксі, Opera Max, CyberGhost або будь-який інший на свій смак. Для iOS можна придивитися до Privatix, Free vpn proxy Betternet або Browsec VPN.