Перехід людства в цифрову епоху приносить нам безліч нових можливостей. Але разом з цим, він чреватий і новими небезпеками. Прив'язка всіх наших сфер життя до цифрових пристроїв робить нас залежними від тих, хто ці пристрої контролює. І тут відкривається широке поле можливостей для різних хакерів і "темних інженерів". Подібний випадок стався на півдні РФ. Власники заправних станцій увійшли в змову з розробником вірусу, що дозволяє недоливати 7% палива, передає СтранаUa.

За допомогою комп'ютерного вірусу десятки автозаправок на Півдні Росії недоливали по 7% бензину. "Комп'ютерний геній" з Ставропілля Денис Заев створив вірус, який впроваджувався в програмне забезпечення станцій і дозволяв спокійно недоливати від 3 до 7 відсотків палива. При цьому на лічильниках все показувалося як треба, а в кінці дня вірус стирав свідчення про недоливі з системи, повідомляє ФСБ Росії.

Послугами Заева скористалися автозаправники з Ставропілля, Краснодарського краю, Адигеї, Калмикії і всіх республік Північного Кавказу. Вірус не могли вирахувати служби контролю нафтових компаній і співробітники контрольно-касового обліку. Тому спритні заправники відчували себе абсолютно спокійно. Розслідування ускладнювало те, що власники заправок не несли втрат, а ніхто з водіїв не помічав недоливу і не звертався в поліцію. Якщо б це помітили поліцейські, то брак двох-трьох літрів бензину не зміг б стати основою для кримінальної справи. Зараз Заев арештований і поміщений під варту.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, хто стане жертвою хакерів

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

Як зміниться пенсійний вік для жінок вже з 1 квітня 2021: "Мають право"

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Показати ще