Зараз у Росії великою популярністю користується додаток для смартфонів під назвою GetContact.

Так, що ж таке GetContact

Ця програма дозволяє побачити, як користувач записаний у телефонних книжках своїх знайомих.

Здавалося б, абсолютно нешкідливий додаток, але його користувачі не враховують того, якої шкоди воно може завдати і як може попсувати нерви.

Як відомо, GetContact пропонує інформацію та фото абонента людини, навіть якщо його номера немає в телефонній книжці. Додаток також обіцяє захист від рекламних дзвінків, легкий пошук будь-якого не записав номера або імені, в тому числі з історії викликів.

Популярні новини зараз

Олегу Виннику стало зле під час зйомок шоу "Маска"

Ані Лорак закрила груди та покинула Україну

Пішов з життя брат мільярдера Ріната Ахметова (оновлено)

Аліна Гросу зі своїм коханцем несподівано показали дитину

Показати ще

В результаті програма GetContact збирає єдину базу контактів всіх її користувачів. Формально - щоб ви знали, хто вам телефонує, навіть якщо номер ви бачите вперше. Однак, насправді, люди його встановлюють, щоб дізнатися, як їх або чийсь ще номер записаний в чужих телефонах.

Величезні мінуси GetContact

Розробник і продавець GetContact попереджає, що не тільки ви будете стежити, але і за вами стежитимуть. Однак мало хто ті, що встановили це, зрозуміли, у що вплуталися.

"GetContact може надавати персональні/корпоративні дані та інформацію, представлені йому, а також співпрацювати з третіми особами для збору таких даних/інформації; виконувати продажу і вирішувати їх використання. GetContact може ділитися даними, отриманими від користувачів через сторонні додатки, і отримувати дані від сторонніх додатків, щоб підтримувати і розширювати свої послуги. Такі дані можуть містити телефонні книги, контакти, облікові записи соціальних мереж, фотографії, адреси електронної пошти, адреси İP, а також записи викликів ", - йдеться в правилах політики конфіденційності додатка.

Наприклад, на Google Play під програмою з'явилася велика кількість коментарів про те, що цей додаток зруйнувало їхнє життя.

"Жах. Я дізналася те, чого не хотіла б знати ніколи у своєму житті", - пише у відгуках одна з користувачів програми.

Крім того, багато діляться розповідями про цю програму і її вплив на життя людей у мережі.

"1) Всі Ваші контакти зливаються у базу (мережа) 2) Немає функції видалити Ваш аккаунт. Тобто створити легко - видалити неможливо 3) Додаток сире і недоработанное. Відсотків 5% контактів знайшло. Ну і звичайно потенційно шкідливо, так як може бути багато конфіденційної інформації", - пишуть користувачі додатку.

Де додаток GetContact заборонено

На даний момент у Росії цей додаток доступний, наприклад, у Казахстані його заблокували. Це було зроблено за приписом Міністерства інформації і комунікації республіки. Також ця програма потрапила під заборону у Вірменії та Азербайджані.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що популярні додатки смартфона, які занадто швидко спустошують ваш акумулятор, були названі фахівцями.