Пластмаси один з найпопулярніших матеріалів на сьогоднішній день. Вони використовуються в найрізноманітніших сферах, залишаючись при цьому досить дешевими у виробництві. Проте є одна суттєва проблема. Термін розкладання пластмас у природних умовах може займати тисячоліття. Потрапляючи в океан, пластикове сміття кришиться на дрібні частинки, що проникаючи потім в організми морських жителів. Деякі країни намагаються взагалі відмовитися від ввезення та виробництва пластику. Але, як повідомляє сайт 24news, це не єдиний спосіб вирішити проблему.

Не заборона на ввезення, ні часткова переробка не вирішують проблему пластика повністю. Тому з'явилася оксо-біорозкладаєма пластмаса (ОЧП). На відміну від інших пластмас, в тому числі біопластмас, ОЧП піддається біорозкладу де завгодно, і її можна використовувати повторно, якщо зібрати використану ОЧП протягом строку її служби. Звичайні пластмасові вироби можна перетворити на ОЧП на наявному обладнанні в процесі виробництва і практично без будь-яких додаткових витрат, використовуючи технологію, популяризацією якої займається Асоціація оксо-біорозкладаних пластмас.

І в разі ОЧП розкладання не означає розпад на пластикові фрагменти. За словами Ігнація Якубовича, професора Консорціуму дослідних інститутів Швеції і одного з найбільших у світі фахівців з полімерів, коли ОЧП руйнуються, матеріал повністю змінюється, молекули вуглеводнів перетворюються в кисневмісні молекули, які можуть асимілюватися в навколишньому середовищі. У відповідності з міжнародними стандартами (наприклад, ASTM D6954) для використання ОЧП потрібні докази розкладання і біорозкладу, а також підтвердження відсутності важких металів і екотоксичність.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, звідки на Землі з'явився пісок

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 13 травня: ризик блюзнюків та дратування скорпіонів Додаткова грошова допомога у травні: кому виплатять по 3000 гривень Гороскоп на тиждень 12-18 травня для всіх знаків Зодіаку: нові справи Водоліїв, підсумки Терезів і кінець небезпеки Тельців За переказ у 100 гривень – штраф у 34 тисячі: за грошима українців ретельно стежитимуть
Показати ще