Людство взяло курс на зелені джерела енергії. Поряд з вітром і сонцем практикуються способи отримання енергії з атмосферного пара і навіть з продуктів життєдіяльності бактерій. Особливе місце в цих пошуках займають розробки, пов'язані з використанням енергії людського тіла для зарядки переносних пристроїв. Як повідомляє газета Известия, групі інженерів з Швейцарських федеральних лабораторій матеріалознавства і технологій вдалося розробити матеріал, що дає можливість генерувати електроенергію з людських рухів.

П'єзоелектричний ефект виникає, коли механічна деформація деяких кристалів призводить до перерозподілу всередині них електричних зарядів, в результаті між різними частинами кристалу з'являється електрична напруга. На ньому заснована робота аналогових програвачів, коли вібрація голки, що "читає" запис на грамплатівці, трансформується в струм, а останній — в звукові хвилі.

Розроблений матеріал складається з наночастинок і силікону, які являють собою тонку еластичну плівку. За словами дослідників, його можна "вшити" в одяг і пристрої, які будуть генерувати електричний струм, поки користувач ходить або здійснює інші рухи, або зв'язати з серцевим м'язом, щоб отримувати енергію від його скорочень. Це допоможе створити нові датчики тиску, кардіостимулятори та інші медичні пристрої.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про перетворення парникових газів в каміння

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще