Портал "Знай.uа" зібрав топ-5 зброї, яка завдала шкоду "своїм"

1. Panzer 68. У 1979 році швейцарський журнал опублікував "викриття" танка, в якому було описано більше 50 дефектів. Танк не міг рухатися заднім ходом, якщо перед цим він не їхав вперед. Крім того, вежа танка смикалася з боку в бік, коли всередині машини включалося радіо. Також гармата танка мимовільно могла зробити постріл при включенні обігріву всередині бойової машини.

2. Липка граната. В кінці 1930-х років британська армія спільно з двома кембриджськими професорами розробили протитанковий гранатомет, а якому граната після потрапляння прилипала до броні танка, забезпечуючи більшу ефективність при вибуху.

Популярні новини зараз
А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Їх дизайн полягав у гнучкому зовнішньому корпусі, який був зроблений з вовни з клейкою речовиною. Всередині ж перебувала капсула зі скла. Але нова липка граната прилипала не тільки до танку, а й до всього підряд, у тому числі до рук солдатів, які намагалися її кинути.

3. Гвинтівка Росса. Зброя була набагато довшою британського табельної вогнепальної зброї і просто виявилася надто громіздкою в окопах.

При стрільбі відпадав багнет, а внутрішні механізми гвинтівки забивалися брудом в траншеях і виходили з ладу. Канадці, яких відправляли в бій з цими гвинтівками, як правило, відмовлялися від них при першій же можливості і підбирали зброю з мертвих ворогів.

4.Крейсер класу Mogami. Японці намагалися втиснути в настільки обмежений простір корабля максимально можливу вогневу міць, що це зробило кораблі дуже нестійкими.

Коли кораблі робили залп з гармат, починали розходитися зварні шви на корпусі. Після випробувань також заклинили гарматні вежі і був потрібен капітальний ремонт.

5. К-19 була першим атомним підводним човном, озброєним балістичними ракетами. Під час першої місії на підводному човні сталася НП - один з ядерних реакторів був на межі руйнування. Смерть членів екіпажа була неминучою.

Капітан з 22 добровольцями увійшли в приміщення реактора, щоб вручну ввімкнути аварійне пристрій нової системи охолодження. Всі 22 добровольця померли від радіаційного зараження. Підводний човен був виведений з експлуатації через 10 років, коли в 1972 році в результаті пожежі на борту загинули 28 моряків.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив про топ-5 корисних Telegram-ботів для українців.