Терористи на Донеччині обстріляли житлові будинки у населеному пункті Новотошковское. Відомо, що вони застосовували міномети калібру 82.

Українська сторона Спільного центру з контролю і координації повідомила, що бойовики продовжують порушувати режим тиші і застосовують заборонену зброю. Про це повідомляють у прес-службі Міноборони.

"Так, 15 червня, за результатами фотофіксації, проведеної спостерігачами СЦКК, було встановлено, що вогонь по цивільній інфраструктурі населеного пункту Новотошковское противник вів у напрямку населеного пункту Голубовское, застосовуючи міномети калібру 82. Зокрема, зафіксовано потрапляння трьох хв в багатоповерховий житловий будинок мирних жителів, які проживають по вулиці Олега Ватажка 2", - йдеться в повідомленні.

Розрив боєприпасів пошкодив щонайменше 22 квартири. Так, на знімках видно, що зруйнований фасад будівлі та вибиті вікна.

"На щастя, ніхто з місцевих жителів не постраждав. Про зазначене повідомлено СММ ОБСЄ. На місці обстрілу працювали також фахівці управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях Генеральної прокуратури України", - зазначають у відомстві.

Українська сторона СЦКК додає, що систематичні обстріл мирних населених пунктів говорить лише про явну зацікавленість ватажків терористичної адміністрації РФ в нагнітанні ситуації і загостренні конфлікту. Крім того, бойовики повністю ігнорують дотримання Мінських домовленостей.

"Це несе пряму загрозу життю і здоров'ю цивільного населення, значний матеріальний збиток місцевим жителям", - резюмують в Мінобороні.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" міжнародні правозахисні організації "Amnesty International", "Front Line Defenders", "Human Rights Watch" і "Freedom House" закликали Україну засудити і ефективно відреагувати на напади та залякування радикальних груп, які "сприяють ненависті і дискримінації".