Переливати кров можна будь-якої групи - вчені

IT-світ
01.05 12:35
1449
0

Канадські хіміки створили фермент, здатний зробити кров будь-якої групи придатною для переливання.

Про це пише Lenta.ru із посиланням на Journal of the American Chemical Society.

Винайдена речовина здатна зрізати антигени з еритроцитів у крові другої і третьої груп, уподібнюючи їх першій - яку можна без негативних наслідків для здоров'я переливати практично будь-якому пацієнтові.

Читайте також: Американські вчені вилікували трьох мавп від Еболи

Для створення потужного ферменту дослідники звернулися до нової технології - спрямованої еволюції. Вона передбачає вставку мутацій в ген, що кодує фермент, і відбір мутантних варіантів, максимально ефективно вирізують антигени.

За п'ять поколінь еволюції ефективність ферменту виросла в 170 разів. Особливо вдало йому вдалося зрізати численні підтипи антигенів другої групи крові.

Для використання у медицині, результатів експерименту поки що недостатньо. Фермент повинен навчитися зрізати 100 відсотків антигенів, тому що імунна система людини дуже чутлива до несумісності групи крові, і навіть невелика кількість антигенів може викликати потужну імунну реакцію.

До цього найбільш поширеним способом конвертації крові було видалення N-ацетілгалактозаміна - детермінантного полісахариду крові другої групи, проте ферменти, що здійснюють цю процедуру - занадто слабкі.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори