Канадські хіміки створили фермент, здатний зробити кров будь-якої групи придатною для переливання.

Про це пише Lenta.ru із посиланням на Journal of the American Chemical Society.

Винайдена речовина здатна зрізати антигени з еритроцитів у крові другої і третьої груп, уподібнюючи їх першій - яку можна без негативних наслідків для здоров'я переливати практично будь-якому пацієнтові.

Читайте також: Американські вчені вилікували трьох мавп від Еболи

Для створення потужного ферменту дослідники звернулися до нової технології - спрямованої еволюції. Вона передбачає вставку мутацій в ген, що кодує фермент, і відбір мутантних варіантів, максимально ефективно вирізують антигени.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: син Зеленського збирається в армію, "пожежа" у Кремлі та Bayraktar для ЗСУ від поляків Кацурін любив Надю Дорофєєву задовго до війни? У Дантеса не було шансів Мішель Андраде з "Орел і Решка" після розставання з Потапом розповіла про нову втрату: "Люди показують туалет" Надя Дорофєєва показала як розважається з новим обранцем, в Мережу попали фото: "Так швидко, після розлучення"
Показати ще

За п'ять поколінь еволюції ефективність ферменту виросла в 170 разів. Особливо вдало йому вдалося зрізати численні підтипи антигенів другої групи крові.

Для використання у медицині, результатів експерименту поки що недостатньо. Фермент повинен навчитися зрізати 100 відсотків антигенів, тому що імунна система людини дуже чутлива до несумісності групи крові, і навіть невелика кількість антигенів може викликати потужну імунну реакцію.

До цього найбільш поширеним способом конвертації крові було видалення N-ацетілгалактозаміна - детермінантного полісахариду крові другої групи, проте ферменти, що здійснюють цю процедуру - занадто слабкі.