Канадські хіміки створили фермент, здатний зробити кров будь-якої групи придатною для переливання.

Про це пише Lenta.ru із посиланням на Journal of the American Chemical Society.

Винайдена речовина здатна зрізати антигени з еритроцитів у крові другої і третьої груп, уподібнюючи їх першій - яку можна без негативних наслідків для здоров'я переливати практично будь-якому пацієнтові.

Читайте також: Американські вчені вилікували трьох мавп від Еболи

Для створення потужного ферменту дослідники звернулися до нової технології - спрямованої еволюції. Вона передбачає вставку мутацій в ген, що кодує фермент, і відбір мутантних варіантів, максимально ефективно вирізують антигени.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

За п'ять поколінь еволюції ефективність ферменту виросла в 170 разів. Особливо вдало йому вдалося зрізати численні підтипи антигенів другої групи крові.

Для використання у медицині, результатів експерименту поки що недостатньо. Фермент повинен навчитися зрізати 100 відсотків антигенів, тому що імунна система людини дуже чутлива до несумісності групи крові, і навіть невелика кількість антигенів може викликати потужну імунну реакцію.

До цього найбільш поширеним способом конвертації крові було видалення N-ацетілгалактозаміна - детермінантного полісахариду крові другої групи, проте ферменти, що здійснюють цю процедуру - занадто слабкі.