Металевий пінопласт зробить військові кораблі непотоплюваними

IT-світ
25.05 07:25
1962
0

Вчені продемонстрували новий тип металу. Він настільки легкий, що може триматися на воді. Інноваційний матеріал, так званий композит з металевою матрицею, був розроблений за участю армії США. Військовий корабель, виготовлений з нього, не піде до дна навіть у випадку серйозного пошкодження.

Новий матеріал також обіцяє знизити витрату палива автомобілів за рахунок поєднання малої ваги і теплостійкості, пише британська газета Daily Mail.

Синтактичні піни існують давно, але це перша з металевою матрицею. Матеріал розробили фахівці компанії Deep Springs Technology і Політехнічної школи інженерії Нью-Йоркського Університету.

Його перевагою є здатність витримувати високі температури,що було запозичене у металів. Це дозволить застосовувати матеріал в рухових установках і газовідвідних системах.

Матричний композит з магнієвого сплаву, армований порожнистими частками карборунда, має щільність всього лише 0,92 грама на кубічний сантиметр. Щільність води складає 1 грам на кубічний сантиметр. Матеріал також стійкий до агресивного морського середовища.

Читайте також: Американські літаки отримають потужні лазери для бою

Новий матеріал можуть випробувати на зразках техніки в найближчі три роки. Його використовуватимуть в першу чергу у військових цілях.

Секрет синтактичної піни полягає, насамперед, у матриці з магнієвого сплаву, яка після додавання міцних і легких порожніх сфер карбіду кремнію перетворюється в пінопласт. Оболонка сфери витримує тиск 25 тисяч фунтів на квадратний дюйм. Це у сто разів більше, ніж тиск в пожежному шлангу.

Порожнини в матеріалі захищають його від ударів. Щільність композиту регулюється кількістю сфер в матриці і дозволяє налаштувати матеріал для конкретного застосування.

Можливе застосування такого композиту – палуби, деталі автомобілів, плавучі засоби, а також броня.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори