Влада Києва обіцяє найближчим часом запустити масове використання єдиного електронного квитка для проїзду у міському пасажирському транспорті. Як це працюватиме та скільки коштуватиме для пасажирів, у тому числі пільговиків?

Про це повідомили представники КМДА.

"В листопаді-грудні ми тестували систему єдиного електронного квитка у наземному транспорті. Перший етап – це був запуск для пільговиків з 1 січня цього року. Достатньо скоро ми окремо вам повідомимо про масове використання єдиного електронного квитка у наземному та підземному транспорті…Найближчим часом ми анонсуємо масовий запуск єдиного електронного квитка», – розповів директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

Щоправда не розповіли, коли саме запустять систему, але Назаров додав, що "вже зовсім скоро"

Популярні новини зараз
Міністр оборони Рєзніков розповів, що путін хотів напасти на Україну перед Великоднем 2021 року: "Тоді він отримав" Переможець "МастерШеф" Євген Клопотенко взявзя знищувати росіян, не тільки борщ наш: "Ми зробили діло" Андрій Єрмак передбачив ситуацію на фронті в найближчі кілька місяців, Україна має час до зими У Кремлі хочуть помститися Україні за Крим, проте ресурсів практично не залишилося - Олег Жданов
Показати ще

Для того, щоб українці скористалися перевагами нової системи оплати - е-квитком, в комунальному транспорті столиці встановили спеціальне обладнання – валідатори.

З 1 листопада 2018 року система розпочала роботу в тестовому режимі.

Раніше говорилося, що тестування триватиме до жовтня 2019 і вже після цього система запрацює на повну.

Передбачено, що право пасажиру на отримання транспортних послуг надаватиметься на підставі: електронного квитка, зареєстрованого в АСОП (у вигляді транспортної картки чи одноразового QR-коду); проїзних квитків; посвідчення чи довідки, що дає право на пільговий проїзд згідно з законодавством; студентського (учнівського) квитка; багатофункціональної електронної пластикової картки "Картка киянина".

У перехідний період, який триватиме до 1 листопада 2019 року, у пасажирському транспорті можна буде придбати звичайні квитки (чи жетони в метрополітені).

Відносно вартості, то на цей період нічого не зміниться.

У Києві картка – носій е-квитка – коштуватиме орієнтовно 40 грн і поверненню не підлягатиме.

Після придбання і перед початком використання картку необхідно зареєструвати (активувати) в особистому кабінеті користувача електронних послуг. З 17 січня 2019 року у наземному транспорті оплатою через валідатори скористалися пільговики-власники "Картки киянина".

Нагадаємо, українцям назвали дату ліквідації маршруток.

Як повідомляв портал Знай.ua, у столичному Святошинському районі з'явиться нова дорожня розв'язка.

Також Знай.ua писав про те, що українських водіїв попередили про нові схеми обману, до того ж дурять самі полцейські.

Дивіться: Як працює е-квиток в інших містах України