У Києві вже протягом місяця патрулює "Муніципальна варта". Вона допомагає поліцейським охороняти порядок в місті, але їх діяльність поки не готові оцінити ні в поліції, ні в КМДА, посилаючись на те, що зараз більше зайняті підписанням необхідних документів.

Про це повідомляють "Вести". Столичні вулиці почали патрулювати з кінця вересня, а посвідчення отримали 136 осіб. 99% співробітників це колишні учасники АТО, а до кінця року чисельність "Варти" виросте до 500 чоловік.

За задумом, громадське формування повинно співпрацювати з поліцією, погоджуючи з нею графік патрулювання. У функції "Варти" входить підтримка порядку в громадських місцях і рішення проблем незаконної торгівлі та паркування.

"З досягнень можна відзначити затримання чоловіка в Дніпровському районі, який був в розшуку. На його підозрілу поведінку звернули увагу дружинники" Муніципальної варти ". Вони тут же викликали наряд поліції", - розповів начальник управління КМДА Олег Куявський, який курирує роботу служби.

Він пояснив, що зараз йде процес підписання тристоронніх меморандумів в районах між "Вартою", РДА та поліцією. Так, в жовтні підписали меморандуми в Святошинському, Оболонському, Дніпровському районах, а в понеділок у Подільському. До кінця тижня планують підписати меморандуми в Шевченківському і Печерському районах.

Популярні новини зараз
Українців масово готуватимуть до спротиву ворогу: запрацюють спеціальні центри Заброньованим почнуть розсилати повістки: хто втратить захист від мобілізації за лічені дні - перелік Старі квартири обкладають податком: українці скоро отримають листи Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
Показати ще

Співробітників "Муніципальної варти" задіють для патрулювання доріг і охорони порядку на масових заходах, але на політичні заходи їх не залучатимуть. Для кожного району виділили по одному підрозділу. Вони буду стежити за дрібними правопорушеннями, наприклад, розпивання алкоголю або куріння в недозволених місцях. Дружинник має право попросити вас цього не робити або викликати поліцію для складання протоколу. Затримувати людей або застосовувати силу дружинники зможуть в крайньому випадку і маючи на це вагомі причини. Наприклад, якщо прямо на очах у патруля хтось скоїв кримінальний злочин. Співробітникам таких патрулів дозволено використовувати травматичну зброю і спецзасоби.

"Варту" одягнули у форму захисного кольору, а на лівій руці буде синя пов'язка з написом "Муніципальна охорона" і посвідчення, яке вони зобов'язані показати, перш ніж зробити зауваження. Співробітники патруля працюють безкоштовно на громадських засадах.

"Але вони можуть бути працевлаштовані в КП" Муніципальна охорона " і отримувати там зарплату, при цьому продовжуючи чергування в" Варте "на громадських засадах", - каже Куявський.

Згідно з рішенням Київради, зарплата співробітників "Муніципальної охорони" в місяць становить від 5000 грн. Але ця сума може бути значно більшою, якщо співробітники укладуть більше договорів на охорону комунальної власності.

На вулиці Києва вийшла "Муніципальна варта"

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в Києві натовп п'яних молодих людей йшов по вулиці і розбивали всі автомобілі, які попалися їм на шляху. Інцидент стався на вулиці Островського.