У суботу, 24 березня, світ відзначає Міжнародний день боротьби з туберкульозом. В Україні інформаційна кампанія проводиться вперше: зокрема, в Києві в рамках заходу будівлю Верховної Ради підсвітили червоним світлом трохи раніше, в четвер.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Акція називається "Нехай засяє світ, вільний від туберкульозу" ( "Light up the world for TB") і нагадує вона про себе щорічно з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Акцію засновано міжнародним партнерством "Зупинимо туберкульоз" та проводиться в 2018 році під гаслом "Шукаємо лідерів для звільнення світу від туберкульозу. Ви можете творити історію. Подолаємо туберкульоз разом".
За даними Міністерства охорони здоров'я, щодня від моторошного захворювання вмирають 11 українців.
Всесвітній день боротьби з туберкульозом (World Tuberculosis Day) відзначається щорічно 24 березня - в день, коли в 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене їм відкриття збудника туберкульозу. У 1905 році вчений отримав Нобелівську премію в галузі медицини. Цей День був заснований в 1982 році за рішенням ВООЗ і Міжнародного союзу боротьби з туберкульозом і легеневими захворюваннями та приурочений до 100-річчя від дня відкриття збудника туберкульозу - палички Коха.
Туберкульоз - інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. І без відповідного лікування осіб, хворий на активну форму туберкульозу, щорічно може заразити в середньому 10-15 осіб. В даний час щорічно туберкульоз забирає життя 1,6 мільйона чоловік (більшість з яких - жителі країн, що розвиваються) і є однією з 10 провідних причин смерті в світі.
Символ Дня боротьби з туберкульозом - біла ромашка, як символ здорового дихання. Хоча офіційно сьогоднішня дата була затверджена в 1982 році, але проведення протитуберкульозних заходів почалося в світі ще в кінці 19 - початку 20 століть і грунтувалося на благодійності.
Вважається, що саме тоді й народилася ідея Дня Білої квітки, коли в Женеві вперше на вулиці вийшли хлопці та дівчата зі щитами, посипаними кольором білої ромашки. Вони збирали пожертви для лікування хворих на туберкульоз. Потім дані акції стали проходити і в інших європейських країнах, а продаж ромашок привертала увагу населення і приносила протитуберкульозних організаціям дохід.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в Україні знову дозволили використовувати болгарську вакцину, через яку померла дитина.