Знати свої права, виявляється, не тільки корисно, а й вигідно – кожен українець згідно закону може отримати отримати земельну ділянку у тому регіоні, де забажає. І якщо вам це здається нереальним, то існують приклади людей, яким це вдалося. Не без складнощів, але все ж заповітну територію для зведення власного будинку їм виділили.

Одна з таких родин зараз мешкає в Київській області. Вони зайнялися серйозно власним майбутнім і дізналися про можливість безкоштовного забезпечення ділянкою для різних цілей: наприклад, ведення сільського господарства, фермерства, садівництва, будівництва будинку, дачі чи гаража.

Від того, на що вам потрібна ця земля, залежатиме і площа: садівництво - не більш як 2 га, для будинку - не більше 0,10 га в місті і 0,25 га в селі, під гараж - не більше 0,01 га. Потрібно знайти необхідну позначку на кадастровій карті України, перевірити, чи вона вільна та звернутися до Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру. Чиновники повинні розглянути вашу заяву не пізніше, ніж за місяць.

Популярні новини зараз
Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..." Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись
Показати ще

Так одній родині виділили нещодавно ділянку за 47 кілометрів від столиці, в напрямку Обухова.

"…захотіли переїхати в приватний будинок і вирішили, що потрібно придбати землю для будівництва цього самого будинку. Помоніторили ціни: земля коштувала від 500 доларів за сотку, і це ще вважалося недорого. Таких грошей ми не мали", - розповідає власниця землі Рада в коментарі "БЖ".

Почалося все ще восени 2014 року. Обирали територію таким чином, аби вона була відносно недалеко до Києва та зі зручною транспортною розв'язкою. В Обухівському районі траса зазвичай не настільки завантажена, тому зійшлися на ньому:

"Ми зібрали всі документи, які були потрібні за законодавством, і пішли в обласне управління держкадастру. Здивувало, що там був лише один кабінет і величезна черга: виходить, люди знали, що є така можливість, і активно намагалися її використовувати. Вистоявши чергу, ми почули, що потрібні ще якісь папірці. Наприклад, просили вказати прописку, хоча за законом це не важливо".

Це були далеко не останні труднощі, але зупинятися вони не збиралися. Постійні перенаправлення з обласного відділу до сільської ради і назад, очікування затягувалося.

"В результаті ділянку, яку ми хотіли, забрав хтось інший. Коли ми подавали заяву, ця земля була вільною, а коли нам видали відповідь, вона вже комусь належала. Мені одного разу натякнули, мовляв, коли ми подаємо такі заяви, ми як би показуємо чиновникам, де є вільна земля, тобто підказуємо ім. До юристів ми не зверталися, тому що їхні послуги коштували майже стільки ж, скільки покупка землі".

Чим же все закінчилося? Насправді, випадки, коли вам дадуть землю – ймовірні. І десяткам людей поталанило. Головне, аби не сталося так, як у цієї родини, котра потім купила ту ж саму ділянку і перестала оббивати пороги інстанцій. Тому що хтось із чиновників чи бізнесменів може встигнути це зробити раніше за вас.

Дивіться: Як безкоштовно отримати земельну ділянку?

Як повідомляв портал "Знай.ua", оприлюднені середні ціни на нерухомість у Європі.