Найбільш пріоритетними в 2018-році стануть інвестиції в квартири, які призначені для здачі в оренду студентам і пенсіонерам.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляє портал Рoliteka, про це йдеться в дослідженні PwC "Нові тенденції на європейському ринку нерухомості в 2018 р".
Аналітики PwC і та компанії Urban Land Institute опитали 818 учасників ринку нерухомості: інвесторів, керівників інвестфондів, девелоперів і банків, а також брокерів і консультантів. Вони оцінили інвестиційну привабливість найбільших європейських міст за п'ятибальною шкалою.
Берлін посів перше місце в рейтингу (4,3 бала) і залишається найсприятливішим містом для інвесторів. За розміром ставок капіталізації Берлін - найдорожче місто в Німеччині. Незважаючи на дорожнечу нерухомості, ринок виглядає стабільним і підкріплений високим зростанням населення, а також розвитком бізнес-середовища. В цьому році в нерухомість Берліна вкладено 9 мільярдів євро.
На другому місці - Копенгаген (4,13 бала). У 2017-му інвестори купили в мегаполісі нерухомості на 3 млрд євро. Найпривабливіша житлова нерухомість, в тому числі житло для студентів.
Німецький Франкфурт (4,13 бала) в рейтингу розділяє друге місце з Копенгагеном. Німеччина і, зокрема, Франкфурт найбільше виграли від Brexit. За оцінкою Асоціації зарубіжних банків, в результаті Brexit кількість робочих місць у Франкфурті збільшиться в межах 3000-5000. Банківські групи та фінансові корпорації - Citigroup, Morgan Stanley, Nomura Holdings і Standard Chartered - вже обрали місто в якості майбутньої штаб-квартири. У перші півроку 2017 р угоди з нерухомістю перевищили 2,8 млрд євро, при цьому тільки в II кварталі було здійснено угоди на 2 млрд євро.
Ще одне німецьке місто - Мюнхен - увійшло до п'ятірки найпривабливіших для інвестицій в нерухомість. Як і в Берліні, тут досить високі ціни на нерухомість, що підкріплюється високим попитом. Новобудов в місті небагато через нестачу вільних ділянок землі. Будівництво ведеться в основному на околицях. У місті досить висока купівельна спроможність, оскільки там практично немає безробітних. За цей рік в нерухомість Мюнхена інвестували 6 млрд євро.
Інвестори сподіваються, що від виходу Великобританії з ЄС також виграє і Мадрид (4,06 бала). Ставки оренди, як на комерційну нерухомість, так і на житло в мегаполісі продовжують рости. Але відзначається, що підвищені політичні ризики, пов'язані з бажанням Каталонії відокремитися, стримуватимуть інвесторів в найближчому майбутньому. В цьому році у нерухомість Мадрида вклали 7 млрд євро.
Четвертий за величиною ринок нерухомості в Німеччині - Гамбург в цьому році впав з другого місця в 2016-2017 рр. відразу на 6-ту сходинку в рейтингу (4,07 бала). "Мюнхен і Гамбург є складними ринками через поєднання високої орендної плати та низьку прибутковість (3,25%)", - коментує німецький керуючий активами. У першому півріччі 2017 року в Гамбурзі продали нерухомості на 1,3 млрд євро, що на 34% нижче, ніж показник за аналогічний період 2016 г. Але це пов'язано не з ослабленням попиту, а з дефіцитом пропозиції.
Ринок нерухомості Дубліна (4,02 бала) "близький до повного відновлення", йдеться в дослідженні. Криза змінила портрет покупців: в місті менше стало приватних інвесторів з США і більше інституційних грошей з Німеччини, Франції, Швейцарії та Великобританії. Скорочення прибутковості вже сталося, і подальшого падіння не прогнозують. Прибутковість від інвестицій в якісні офіси зараз становить 4,5-5% при орендній ставці в середньому в 590-645 євро за кв. м на рік. Інвестори розглядають місто як гарне місце для стабільного доходу.
Столиця Швеції Стокгольм (3,97 бала) демонструє рекордний для Європи рівень інвестицій в інфраструктуру. У Стокгольмі будується нова кільцева дорога і трамвайні лінії, які змінять динаміку приміського ринку. Більшість муніципалітетів навколо Стокгольма розширяться і стануть ласим шматком для інвесторів в офіси, торгові центри і логістику. Зараз ці сегменти показують прибутковість відповідно в 3,5, 4 і 5,5%. Стокгольм розвивається за моделлю Кремнієвої долини, відзначають інвестори і порівнюють місто з Сіетлом.
Люксембург стане найпривабливішою альтернативою Лондону. Країна демонструє сильне зростання економіки і масштабні інвестиції в промислові об'єкти, центри обробки даних і логістику. "Місто є платформою для фінансової галузі", - вважають інвестори. Основні ризики вони бачать в нестачі інфраструктури, доступного житла та дорожнечі життя, яке виявляється не по кишені для більш ніж 500 000 мешканців міста.
Амстердам замикає десятку найкращих міст Європи для інвестицій (4,07 бала). Експерти відзначають скорочення надлишку офісів в столиці Голландії, швидке зростання орендних ставок, що підвищує інвестиційну привабливість офісної нерухомості. Амстердам - місце тяжіння інституційних і приватних інвесторів з Європи і Азії, які швидко викуповують офісні будівлі в місті. Великі перспективи для інвестицій в житловий сегмент - особливо в місті не вистачає соціального і доступного житла.
Лондон залишається беззмінним лідером за обсягом інвестицій (31 млрд євро в 2017 р), але після рішення про вихід Великобританії з ЄС місто скотилося у кінець рейтингу (3,17 бала) найперспективніших міст і посів 27-е місце. Респонденти очікують в 2018 р скорочення інвестицій в Лондоні і падіння цін на нерухомість у Великобританії.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, чому в Україні дешевшає нерухомість.