У Київраді провели круглий стіл, на якому обговорювали можливість зробити місто зручним для людей з обмеженими можливостями. Урядовий уповноважений з прав людей з інвалідністю Раїса Панасюк заявила, що сьогодні столиця не пристосована належним чином для маломобільних людей.

Про це повідомили у Telegram-каналі H Kiev.

За словами Панасюк, безбар'єрне фізичне середовище у Києві відсутнє як таке. Кидається в очі відсутність ліфтів, ескалаторів і зручних входів до станцій метрополітену.

"Для людей з обмеженою мобільністю місто розірвано на безліч шматків, між якими часто лежать перешкоди різної складності - сходи, бордюри, підземні або надземні переходи, непристосований транспорт, вузькі двері і тротуари, відсутність пішохідних доріжок, навігації тощо. І ми повинні це все передбачити комплексно, необхідно рухатися від точкових рішень до системності", - вважає вона.

У КМДА повідомили, що у столиці облаштували 5 тисяч бар'єрних зон, а до кінця року планують зробити ще більше сотні, але цього все одно критично мало, порівнюючи з європейськими країнами.

Популярні новини зараз
ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку "Це тупість...": українці лютують через слова зірки "Кріпосної", після удару по дитячій лікарні Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Щоб Київ став безбар'єрним, необхідно переглянути державні будівельні норми - вони застаріли і не відображають положення Конвенції ООН з прав людей з інвалідністю, яка діє в Україні. Мета змін - впровадити в життя ідеологію універсального дизайну.

"Універсальний дизайн також називають інклюзивним дизайном, дизайном для всіх на всі випадки життя. Одним з прикладів універсального дизайну є плоский вхід в будівлю. Така конструкція приносить користь не тільки людям з інвалідністю, а й набагато зручніше для людей з дитячими колясками", - висловила думку керівник проектів Програми розвитку ООН з питань реформ в соціальному секторі Олена Іванова.

У КМДА взялись за розробку програми, яка допоможе зробити столицю безбар'єрною. Чиновники планують зробити єдиний стандарт адаптації міських об'єктів до потреб осіб з інвалідністю.

"У програмі будуть передбачені всі деталі, про які забувають при будівництві та реконструкції культурних і адміністративних об'єктів міста", - пообіцяв директор Департаменту соціальної політики КМДА Юрій Крикунов.

Дивіться, як облаштований транспорт у Відні для людей з обмеженими можливостями

Як повідомляв портал "Знай.ua", з 1 грудня 2017 року Україна збільшить розміри соціальних виплат для людей з інвалідністю.