У Київраді провели круглий стіл, на якому обговорювали можливість зробити місто зручним для людей з обмеженими можливостями. Урядовий уповноважений з прав людей з інвалідністю Раїса Панасюк заявила, що сьогодні столиця не пристосована належним чином для маломобільних людей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомили у Telegram-каналі H Kiev.
За словами Панасюк, безбар'єрне фізичне середовище у Києві відсутнє як таке. Кидається в очі відсутність ліфтів, ескалаторів і зручних входів до станцій метрополітену.
"Для людей з обмеженою мобільністю місто розірвано на безліч шматків, між якими часто лежать перешкоди різної складності - сходи, бордюри, підземні або надземні переходи, непристосований транспорт, вузькі двері і тротуари, відсутність пішохідних доріжок, навігації тощо. І ми повинні це все передбачити комплексно, необхідно рухатися від точкових рішень до системності", - вважає вона.
У КМДА повідомили, що у столиці облаштували 5 тисяч бар'єрних зон, а до кінця року планують зробити ще більше сотні, але цього все одно критично мало, порівнюючи з європейськими країнами.
Щоб Київ став безбар'єрним, необхідно переглянути державні будівельні норми - вони застаріли і не відображають положення Конвенції ООН з прав людей з інвалідністю, яка діє в Україні. Мета змін - впровадити в життя ідеологію універсального дизайну.
"Універсальний дизайн також називають інклюзивним дизайном, дизайном для всіх на всі випадки життя. Одним з прикладів універсального дизайну є плоский вхід в будівлю. Така конструкція приносить користь не тільки людям з інвалідністю, а й набагато зручніше для людей з дитячими колясками", - висловила думку керівник проектів Програми розвитку ООН з питань реформ в соціальному секторі Олена Іванова.
У КМДА взялись за розробку програми, яка допоможе зробити столицю безбар'єрною. Чиновники планують зробити єдиний стандарт адаптації міських об'єктів до потреб осіб з інвалідністю.
"У програмі будуть передбачені всі деталі, про які забувають при будівництві та реконструкції культурних і адміністративних об'єктів міста", - пообіцяв директор Департаменту соціальної політики КМДА Юрій Крикунов.
Дивіться, як облаштований транспорт у Відні для людей з обмеженими можливостями
Як повідомляв портал "Знай.ua", з 1 грудня 2017 року Україна збільшить розміри соціальних виплат для людей з інвалідністю.