У суботу, 19 травня, в центрі Києва пройшла неочікувана акція "Конопляний марш"("Марш свободи"). Її учасники виступили за легалізацію медичного канабісу. Повідомляє Politeka.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПриблизно 200 осіб зібралися під будівлею Кабінету міністрів України.
Учасники акції протесту принесли з собою плакати із зображенням листя конопель. Вони скандували різні гасла на кшталт "Медичний каннабіс – наше право", "Почати наукові дослідження" і так далі.
Організатори конопляної акції вимагали від української влади почати наукові дослідження канабіноїдів як анальгетиків та інших лікарських засобів. Крім того, вони виступили з вимогою врегулювати доступ пацієнтів до лікування медичним каннабісом і препаратами на його основі.
В акції протесту взяли участь представники різних громадських організацій, зокрема "Об’єктивна реальність", "Афіна. Жінки проти раку", "Всеукраїнська мережа ЛЖВ", "Єдиний досвід", "Українська асоціація медичного канабісу","Демократична орда","МОСТ" й проект "Наркополітика".
Після мітингу під будівлею уряду учасники акції пройшли маршем до Європейської площі, при цьому вони продовжували скандувати різні гасла.
Нагадаємо, в четвер, 17 травня, біля будівлі Верховної Ради розпочалася акція протесту під гаслом "Ні виборам за законом Януковича". Основна вимога учасників мітингу - ухвалення Виборчого кодексу з відкритими списками.
Акція розпочалась з виконання гімну України.
Під парламентом мітингували не лише представники громадських організацій, а й представники партій.
Неподалік приміщення парламенту зібралися переважно представники громадських організацій. На Площі Конституції вже зарах - кілька сотень активістів виступають за зміну виборчого кодексу.
Зі сцени виступали активісти Руху Чесно, народні депутати Юрій Левченко (“Свобода”), Леонід Ємець (“Народний фронт), Віктор Чумак (позафракційний), екс-нардеп Єгор Фірсов.
Вони вимагали проголосувати у другому читанні законопроект про відкриті списки.
Зокрема народний депутат Левченко закликав всіх опозиційних сил заблокувати трибуну ВР, якщо до 21 червня закон про відкриті списки так і не проголосують.
“Зупинимо гречку, доки гречка не зупинила нас!” – мовив один із плакатів учасників акції.
Рух “Чесно” нагадав, що після Революції гідності Петро Порошенко як кандидат у президенти та більшість депутатів Верховної Ради у коаліційній угоді “пообіцяли виборчу реформу – відкриті списки, які вже 10 років рекомендують запровадити українські й міжнародні експерти”.
Як повідомляв портал "Знай.ua", 17 травня, Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект №8152 "Про валюту", що має забезпечити перехід України до нової сучасної моделі валютного регулювання, яка впроваджує принцип "дозволено все, що прямо не заборонено законом".
Свої голоси за документ віддали 253 народних обранці. Його мета, як зазначають автори ініціативи, встановлення режиму валютного регулювання, який передбачає вільне проведення валютних операцій їх суб'єктами, що має на меті покращення простоти проведення таких операцій, покращення інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості України.