Один з дворів Києва заповнили безхатьки, вони розташувалися на дитячих майданчиках і в скверах. Жителі столиці б'ють тривогу і дивуються чому міська влада не діє.

Самі ж бездомні пояснюють це тим, що нібито для них благодійники повинні відкрити на першому поверсі соціальну їдальню. Харчевні ще немає, але бездомні вже масово сходяться, і потихеньку обживаються на лавках у скверах і на дитячих майданчиках.

Жителі почали протестувати, коли стали знаходити шприци в пісочницях, де грають діти.

"Люди, які живуть в цьому будинку, кажуть, що вони вже мають ключі від цього підвалу, і вони там вже ночують", — обурюються кияни. Їх не влаштовує розкидане навколо будинків сміття та можливість розповсюдження інфекцій, а також криміногенна обстановка. "У нас маленькі трьох річні діти. Він ходить за ними, і діти злякалися, плачуть! Дівчинка років 10-12 каталася — він за нею йшов, щось незрозуміле їй говорив. Ну, ми викликали поліцію", — розповіла одна з матерів.

Раптова увага бездомних в район місцеві пояснюють звісткою про облаштування в покинутому кафе соціальної їдальні. Благодійники на контакт не пішли, працівники Жеку ситуацію теж не прояснили. В інтернеті за вказаною адресою було знайдено благодійну організацію та соціальний центр ВІЛ/Сніду.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Астролог побачив у травні "лихо" для України Валютний ринок чекають важливі зміни: як можна буде здати чи купити долари Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Власниками приміщень виявилися представники Римсько-католицької церкви. Священик запевнив, що хворим надавали лише консультації, а столову відкривати не планують, так як годують на території свого храму. Наплив безпритульних він пояснює тим, що на першому поверсі будинку вже 17 років працює одне з відділень фонду, яке нещодавно роздавав одяг і взуття переселенцям.

Журналісти вирушили в соціальний центр, де вже десятки років годують бездомних. Він має окремий двір та суворі правила — перш ніж отримати обід або нічліг, бродяги проходять медогляд. Перебування в центрі платне — 10 гривень на добу. Іноземець Саймон, частий гість притулку, своїх сусідів характеризує відверто.

Щоб раптом не побачити в своєму під'їзді центр для бездомних, юристи радять або створити власний ОСББ, і тоді тільки мешканці будинку мають право вказувати, що робити власникам цокольних приміщень, або тренувати нерви і методично викликати поліцію, щоб відвідувачам і підприємцям стало некомфортно вживатися з принциповими сусідами.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у Дарницькому районі столиці на березі Дніпра помітили новий табір циган. Тепер біля річки повно наметів, а відпочиваючі бояться туди підходити.

У коментарях користувачі уточнили, що наметове містечко розташувалося за залізничним мостом в бік Осокорків.