Київводоканал попередив, що відтепер система нарахування плати за холодну воду зміниться. Основна зміна торкнеться, само собою, загальнобудинкових лічильників, до якиих по суті і буде прив'язана щомісячна оплата.

"На основі показників будинкового лічильника відбуваються нарахування мешканцям багатоквартирних будинків за холодне водопостачання і водовідведення. Потім від показників будинкового лічильника вираховується сума показників квартирних лічильників. Різниця ділиться на мешканців будинку, які не мають квартирних лічильників", - пояснюють у Київводоканалі.

При цьому жителі, у яких не встановлений лічильник, будуть платити за холодну воду виходячи з встановлених нормативів по кількості проживаючих осіб. Однак такий рахунок може бути в рази вище, ніж той, який виставляється при наявності будинкового лічильника.

Другим етапом всі показники заносяться у відповідний акт, який повинен бути підписаний представником керуючої організації (ЖЕК, ЖБК, ОСББ та інші). Після цих процедур інформація потрапляє до інженерам Київводоканалу, які і заносять дані в електронну базу та проводять нарахування мешканцям.

Популярні новини зараз
Надії більше нема? Пенсіонери не вірять у справедливий перерахунок виплат, що "урізали" Стосується всіх клієнтів: "Нафтогаз" попередив про важливе нововведення Як зменшити платіжку за світло, користуючись бойлером – українцям дали дієві поради Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" зовсім скоро в українських багатоповерхівках поголовно встановлять лічильники на тепло і воду. Мова йде про будинкові лічильники, за показниками яких і потрібно буде оплачувати комуналку. Згідно з прийнятим законом "Про комерційний облік комунальних послуг", всі лічильники на тепло мають встановити до серпня цього року, а лічильники води – до серпня 2019-го, займатися цим повинні постачальники послуг.

Головна зміна – вважати платіжки будуть з домовиком, а не квартирних лічильників. Закон передбачає, що комунальна послуга надається на весь будинок, тому і платити потрібно за все кількість води і тепла, яке потрапило в багатоповерхівку. Якщо мова йде про тепло, то і зараз далеко не в кожному будинку є технічна можливість встановити квартирний лічильник, тому частіше всього і до прийняття закону в силу вважали за загальним приладом обліку. А от з водою ситуація зміниться більше, ніж кардинально.