У столиці незабаром можуть заборонити використання поліетиленових пакетів.

За ініціативою Київради, суб’єктам господарювання сфери торгівлі і послуг рекомендовано пропонувати клієнтам альтернативу, приміром біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини.

В проекті КМДА рішення аргументують тим, що у багатьох країнах світу вже давно розробили акти про заборону полімерів на користь матеріалів безпечних дляздоров'я людей та навколишнього середовища.

"За офіційними даними, у масштабах ЄС щороку в сміттєвому відрі виявляються 8 млрд пакетів. В середньому громадянин ЄС використовує близько 200 поліетиленових пакетів в рік, як правило тільки один раз. Багато з цих пакетів пізніше виявляються в світовому океані з катастрофічними наслідками для морської фауни, оскільки поліетилен практично не розкладається і не перетравлюється. Крім того, вони збираються течіями в величезні “сміттєві плями” площею в кілька сотень тисяч квадратних кілометрів", - пояснив автор відповідного проекту рішення Костянтин Яловий.

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає 3G в Україні більше не буде: до чого готують мобільні оператори Замість відключення – щоденна пеня: комунальники попередили боржників Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

При цьому, закон не передбачає право органів місцевого самоврядування встановлювати заборону обігу товарів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Тобто питання про скасування такого типу товару прийматимуть централізовано, на державному рівні.

Слід відзначити, що 27 країнах світу вже заборонили поліетиленові пакети, подекуди навіть запровадили податок на їх використання. Ефективного способу їх утилізації досі не існує, при цьому сумарний загальносвітовий обсяг випуску поліетиленових пакетів становить понад 5 трильйонів штук на рік.

За статистикою практично кожен мешканець Євросоюзу щороку в середньому використовує півтисячі пластикових пакунків. Більшість із них вживається лише один раз.

Нещодавно вчені винайшли так звані "біопакети": вони розкладаються на вуглекислий газ і воду всього за 3 роки, тож не мають негативного впливу на навколишнє середовище, такі торбинки вже продаються і в Україні.

Дивіться: чим можна замінити поліетиленові пакети?

Як повідомляв портал "Знай.ua", у столиці незабаром збираються побудувати надземну систему транспортного сполучення Sky Way. В документі йдеться про те, що до 12 квітня представлять пропозицію щодо реалізації проекту по маршруту Поштова площа - Троєщинський ринок (вул. Закревського).