У вівторок, 26 червня, в Києві співробітники прикордонної служби затримали російського журналіса і телеведучого Євгена Примакова, який приїхав до столиці для висвітлення візиту російського омбудсмена Тетяни Москалькової.

За інформацією ЗМІ, інцидент стався в міжнародному аеропорту "Бориспіль". Журналіст приїхав на захід ОБСЄ, присвячений питанням свободи преси.



"При перетині кордон Примакова затримали, заявивши, що він "становить загрозу національній безпеці України. Зараз він чекає депортації в транзитній зоні, без паспорта. Йому буде заборонений в'їзд на Україну на п'ять років", - пишуть російські ЗМІ з посиланням на власні джерела.

Євген Примаков - російський журналіст, член Громадської палати Російської федерації. Є онуком колишнього прем'єр-міністра Росії Євгена Примакова, який помер в 2015 році. Примаков-молодший - автор і ведучий програми "Міжнародний огляд на телеканалі "Росія 24", очолює некомерційну організацію" Російська гуманітарна місія ".

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Служба безпеки затримала главу російського видання "РИА Новости" Кирила Вишинського 15 травня.

Популярні новини зараз
"Більше не платимо...": українці повелися на жорсткий обман щодо доставки газу Деяким пенсіонерам виплатять гроші за старі "недоліки" Тариф 7,96 грн/куб діятиме не для всіх: кому доведеться платити більше Українських пенсіонерів звільнили від земельного податку, дали знижку на ЖКП: хто у списку
Показати ще

Після проведених обшуків у приміщенні редакції йому закидають підривну інформаційну діяльність, антиукраїнську пропаганду в інтересах Росії. За даними Служби безпеки, російський журналіст навесні 2014 року відвідав окупований Крим, після чого готував статті з виправданням анексії. Він готував матеріали про підтримку терористичних “Л/ДНР”.

При цьому фінансування на таку діяльність, за даними слідства, надходило через Сербію із Росії. Щомісяця - 53 тисячі євро. Під час проведення обшуків у Вишинського були знайдені паспорти громадянина РФ та України, а також російські державні нагороди. Своєю чергою, російські пропагандистські ресурси стали на захист Вишинського.