Протягом кількох останніх років Київ все частіше почали називати столицею муралів. І у цьому таки справді щось є. Окрім абстрактних зображень та пейзажів користуватися небувалою популярністю почали портрети відомих діячів культури, історичних постатей та зірок літератури.

Нещодавно один із нових шедеврів на своїй сторінці у Facebook показав куратор мистецьких проектів Гео Лерос – знімок муралу під назвою "Квітка всередині силуету Лесі Українки".

"Проект Art United Us. Квітка всередині силуету Лесі Українки заснований на її поемі" Без надії сподіваюсь ", - прокоментував він.

Відомо, що автором ідеї виступив художник із Коста-Ріки Мата Руда. До того, як будівлю прикрасив яскравий малюнок, на стіні була реклама банку.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Показати ще

Як запевняють самі кияни – такий варіант їм більш до вподоби, адже столичні вулиці і без того перенасичені інформативними бордами та вивісками. А от твори мистецтва зайвими ніколи не бувають.

Зазвичай створенням муралів у Києві займаються переважно іноземні художники – із Аргентини, Австралії, Португалії, Іспанії, але дуже часто свої роботи представляють і юні таланти з України.

Сірі стіни перетворюються на сучасний стріт-арт, більшість із цих малюнків розповідають про болючі проблеми суспільства, такі як війна, боротьба українського народу за незалежність та навіть загрозу глобального потепління.

Свого часу відомий художник Борис Єгіазарян заявив, що українцям постійно слід нагадувати про історію і мурали – то один із кращих методів:

"Популяризація українських історичних постатей - це дуже добре. Люди будуть знати, хто це, будуть запитувати. Але те, що стосується естетики, то тут потрібно працювати з образом міста, з його архітектурою. Не можна взяти якийсь портрет Грушевського і просто його збільшити. Цей інформаційний привід треба використовувати більш естетично. Є багато муралів, які мені дійсно подобаються", - підкреслював він.

Дивіться: найкрасивіші мурали у столиці

Як повідомляв портал "Знай.ua", новий мурал, присвячений Тарасу Шевченку, з'явився у Харкові.