У Києві "кишенькові злодії" пограбували главу Конституційного суду Литви Дайнюса Жалімаса.

Про це повідомили в ефірі одного з телеканалів.

Увечері 21 червня у нього вкрали гаманець з грошима.

Жалімаса пограбували поруч з готелем, у якому він зупинився. Відзначається, що глава КС Литви прибув в Україну з робочим візитом.

Сума збитку від крадіжки не розкривається, але джерело стверджує, що мова йде про валюту.

Варто відзначити, що згідно з повідомленням на сайті Конституційного суду України, 11 квітня Велика палата КСУ на своєму засіданні у формі письмового провадження буде розглядати внесений 158 народними депутатами законопроект про скасування недоторканності.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

А 12 квітня КСУ має намір обговорити форму розгляду справи щодо іншого законопроекту про скасування недоторканності депутатів, внесеного президентом Петром Порошенком.

З проханням перевірити вказані законопроекти на відповідність Конституції Верховна Рада звернулася в КСУ в жовтні 2017 року.

У 2015 році КСУ вже схвалював рішення про скасування депутатської недоторканності. Тоді суд визнав, що відповідний законопроект відповідає Конституції, проте в 2017 році депутати зняли цей документ з розгляду.

Президентський законопроект № 7203 про скасування недоторканності пропонує викласти статтю 80 Конституції України в такій редакції: "Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп". Президент пропонує, щоб ці зміни набули чинності з 1 січня 2020 року.

У депутатському законопроекті (№6773) пропонується викласти статтю 80 Конституції України в такій редакції: "народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп". Пропонується, що цей закон набире чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Згідно чинного законодавства, законопроект про внесення змін до Конституції України розглядається Верховною Радою України за наявності висновку Конституційного суду України. Такий законопроект схвалений конституційною більшістю, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради за нього проголосувало не менше двох третин від конституційного складу парламенту.

Луценко звинуватив Регламентний комітет у саботажі розслідування проти чотирьох нардепів

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Україна поставила крапку в скандальному мовному законі.