Днями у Деснянському районі Києві (масив Троєщина) обірвався ліфт із пасажиром всередині. Постраждалого одразу ж госпіталізували. Кабіна впала з висоти третього поверху.

Нещодавно вдалося встановити, що ймовірною причиною НП в одній із багатоповерхівок на вулиці Бальзака, 6 міг стати короткочасний перепад напруги. Принаймні, такої версії дотримуються у КМДА.

"Ліфт перейшов зону точної зупинки, тобто на першому поверсі ліфтова кабіна зупинилася на 15 см нижче норми. Постраждалих немає. Мешканцю, що перебував у ліфтовій кабіні, викликали швидку. Медпрацівники перевірили тиск, загрози життю та здоров’ю не виявили. Госпіталізація не проводилась. Попередні причини некоректної зупинки - збій станції керування та короткочасний перепад напруги", - пояснили у мерії.

Після інциденту ліфт обстежували працівники протиаварійної служби, але про сам факт обриву так нічого і не розповіли.

Популярні новини зараз
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Слід відзначити, що за підрахунками у столиці використовується щонайменше 23 тисячі ліфтів, при чому 10 тисяч із них експлуатуються більше 25 років поспіль, взагалі не працюють: понад 3 тисячі.

Відповідальність за справний стан і безпечну експлуатацію ліфтів несуть їх власники, тобто структура, що утримує будинок на балансі. Зокрема, керуюча компанія або ОСББ, ЖБК. Мешканцям будинку слід можете письмово повідомити балансоутримувача або виконавця послуг, адже в тарифах на обслуговування ремонт таких неполадок включений. Зрозуміло, що вони мають надаватися із забезпеченням належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану помешкання.

На правовому рівні в Україні визначено два основні види ремонту ліфтів: поточний і капітальний ремонт. Якщо виявлені несправності запобіжних пристроїв, сигналізації, освітлення тощо, що загрожують безпечному використанню, ліфт має бути зупинений. Запустити його можна лише після усунення пошкоджень із дозволу спеціалізованої організації.

З ОСББ дещо інша ситуація, тому що ремонт або заміну ліфту повинен робити ОСББ за кошти, які акумульовані на рахунку.

Дивіться: у столичному будинку обірвався ліфт

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Дарницькому районі столиці вибухнув автомобіль.