У Володимирському соборі Києва сьогодні, 21 червня, прощаються із відомим українським поетом-шістдесятником, прозаїком і сценаристом Іваном Драчем. Церемонію відспівування проводить патріарх Філарет.

Прощання із Драчем

Сотні прихильників його таланту прийшли вшанувати пам'ять видатного дисидента і Героя України: родичі, близькі друзі і діячі культури. Також на літургію завітали політики.

Як відомо, Іван Драч помер після важкої хвороби у 81-річному віці у київській лікарні "Феофанія". Поховають поета на його малій батьківщині, у с.Теліжинці.

Дивіться: у Києві прощаються з Іваном Драчем

Іван Драч: легенда літератури

У вівторок вранці у лікарні "Феофанія" помер український письменник, кінокритик, громадський діяч Іван Драч. Він останнім часом хворів - у нього були проблеми із легенями. Письменнику був 81 рік. Іван Драч народився 17 жовтня 1936 у селі Теліжинці Київської області. За його власною автобіографією, зі стаціонару Київського університету ім. Шевченка його виключили за політичні погляди.

Популярні новини зараз
Астролог побачив у травні "лихо" для України Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Він закінчив виш заочно, працюючи одночасно в газеті "Літературна Україна". Саме там уперше були опубліковані його знамениті твори "Ніж у сонце" та "Смерть Шевченка".

Пізніше Іван Драч закінчив Вищі сценарні курси в Москві. Кілька десятиліть був комуністом, але в 1989 році, на з'їзді Народного руху України, його обрали першим головою організації. Тричі був депутатом парламенту незалежної України.

Дивіться: Поет, драматург і голова Народного Руху: яким українці запам'ятають Івана Драча

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям нагадали, що говорив покійний Іван Драч про Росію та її президента Володимира Путіна. Івана Драча можна сміливо віднести до класиків і творців історії країни. Разом з В'ячеславом Чорноволом, Михайлом Горинем, Дмитром Павличком, Ларисою Скорик та іншими відомими активістами вони створили в 1989 році Народний рух — першу офіційну українську антирадянську організацію, яку Драч очолював з вересня 1989 року по лютий 1992 року. Був обраний народним депутатом України кількох скликань.