У столиці відкрився Музей костюма і стилю "Victoria Museum". До 31 липня у ньому буде представлена виставка "Столична мода ХVIIІ‒XIX століття: кіно і артефакти".

"В Україні ще немає музейної культури. Хочу, щоб в моєму домі-музею люди поринули в європейську епоху XVIII-ХІХ століть. Зрозуміли, яка тоді була культура вбрання", - цитує слова засновниці і куратора закладу Вікторії Лисенко видання Gazeta.ua.

У музеї представлене чоловіче і жіноче вбрання Вікторіанської епохи, старовинне взуття, тростини, театральні біноклі та інші аксесуари.

Новий заклад обладнали і стилізували за зразком музеїв Західної Європи та США. Експонати розміщені на 2-х поверхах, вони захищені броньованим склом і мають індивідуальне освітлення.

За словами засновниці, експонати знаходили в різних місцях. У Західній Європі звичайні жителі міст виносять збережені старовинні речі на так звані "блошині ринки. По таких ринках ходили і українські експерти з історії костюма, визначаючи по тканині вік одягу та вибираючи експонати, які їм підходили.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів попередили: без цього пенсії не буде Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови Що більше років, то далі до пенсії: вимоги до стажу знову зросли Важливе попередження: водіям змінили правила зупинки на блокпостах
Показати ще

Крім того, європейські музеї періодично продають на аукціонах речі з фондів, оскільки їм не потрібні величезні склади. На таких аукціонах також купили деякі експонати для "Victoria Museum".

"Нашою візитною карткою стала темно-коричнева сукня у клітинку Вікторіанської епохи. Їй близько 150 років. Має пишну спідницю. Виконана у стилі Балморал. Назва пішла від ім'я замку в області Абердіншір - приватної резиденції англійських королів в Шотландії. Загалом, Великобританія подарувала світові моду на багато речей: англійське плаття 18-го століття, чоловічий фрак, циліндр, жокейську шапочку, моду на руде волосся, вікторіанську манірність та час чаювання", - розповіла Вікторія Лисенко.

Багато експонатів для музею надали українські колекціонери Олексій Шереметьєв, Галина Кокоріна і Вікторія Гресь. Також на виставці представлені речі з Національного музею історії України, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, Київського національного університету технологій та дизайну та Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

Як повідомляв портал "Знай.ua", власниця єдиного в Україні музею історії моди розповіла про секрети та гардероб наших бабусь і прабабусь.