Українські екологи сильно стурбовані проблемою цвітіння Дніпра, яка сильно загострилася останнім часом.

Про це повідомляє Obozrevatel.

"Це спостерігається більше п'яти років. Насамперед, це пов'язано з порушенням водообміну річки Дніпро з київським водосховищем, з масовим зростанням синьо-зелених водоростей", - сказав начальник Головного управління Госпотребслужбы в Києві Олег Рубан.

За його словами, протягом останніх двох тижнів відомство спостерігає забруднення річки синьо-зеленими водоростями, погіршення стану за мікробіологічними показниками, а саме вмісту кишкової палички в поверхневих водоймах, що є індикатором забруднення будь-якими умовними патогенними мікроорганізмами.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Найгірше те, що синьо-зелені водорості створюють небезпечні токсини, які вкрай погано впливають на дихальну систему і печінку киян.

"Водоканали і контролюючі органи дуже обмежені по вимірювальним показниках якості води, ніхто не вимірює токсини в синьо-зелених водоростях. А ця вода йде на питну, вона хлорується, і це посилює небезпеку. Купатися в такій воді небезпечно, сидіти біля такої води, коли йде розкладання, також досить ризиковано. Це може призвести до багатьох алергічних реакцій", - повідомила Ганна Цвєткова, фахівець з питань питної води екологічної організації "МАМА-86".

Вона також додала, що в Україні практично не вивчається питання впливу води на організм людини.

"У нас є епідемія гепатиту С, захворювання пов'язане з впливом на печінку. І виникає питання, а який фактор впливу, наприклад, води, яку ми весь час використовуємо? Може, це через те, що ми щодня п'ємо в деякій мірі токсичну воду, особливо влітку. Це треба дослідувати і бути чесними та відкритими до людей, яким вода надходить у домівки", - сказала Цвєткова.

Фахівець не виключає, що епідемія онкології в Україні пов'язана не з Чорнобилем, а з жалюгідним станом Дніпра.

"Ми не розуміємо, чому у нас така онкологія, ми розповідаємо про Чорнобиль, а ніхто не думає про якість води. У нас дефіцит якісної води, треба більше вкладати в очищення води, водопідготовку, але той же самий "Київводоканал" скидає в Дніпро неочищені стічні води. Це не проблема майбутнього, це сьогоднішня проблема", - заявила Цвєткова.

Госпотребслужбе міста Києва запевнили, що з водою Днепра все добре і під час цвітіння вона ретельно очищається.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", нещодавно стало відомо про те, що звалище, куди масово звозять відходи з столиці, критично переповнена і офіційно буде закрите в жовтні. Проте альтернативних рішень - куди відправляти відходи - влада поки не озвучує.