Алергія на пилок пов'язана зі змінами мозку.

Учені перевірили, як переносять миші алергію на пилок.

Про це повідомляє Naked Science.

Тварин розділили на дві групи - контрольну (9 особин) і експериментальну (10 особин). На першому, другому та сьомому тижнях для посилення імунної відповіді експериментальній групі в черевну порожнину вводився спеціальний препарат. На одинадцятому тижні обробка проводилася три рази на добу з меншим дозуванням.

Результати показали, що симптоми алергії супроводжуються зростанням нервової тканини в головному мозку тварин.

Популярні новини зараз
Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти
Показати ще

Так, в експериментальній групі спостерігався більш активний нейрогенез (ріст нервових клітин) у гіпокампі, частини мозку, яка відповідає за консолідацію пам'яті, і мозочку, що відповідає за координацію рухів.

При цьому захворювання пригнічувало утворення в головному мозку клітин (мікроглії), які пов'язані з периферичною імунною системою.

"Це стало для нас несподіванкою. Попередні дослідження показали зворотний ефект у випадку з бактеріальними інфекціями. Ми знаємо, що реакція імунної системи відрізняється в залежності від того, який перед нами патоген. Отже, їх вплив на мозок різниться завдяки специфіці імунної відповіді", - повідомила співавтор роботи Барбара Клейн.

За її словами, дезактивація мікроглії може бути захисним механізмом мозку, а також бути пов'язаною зі зниженням рівня лейкоцитів (Т-хелперів 2) в крові. Довгострокові ефекти алергії на пилок на головний мозок залишаються невідомі.

Як зазначила науковець, тривале придушення імунних функцій гіпокампу тягне за собою негативні наслідки для організму.

Водночас, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, від алергії на пилок страждає 10-30% населення планети.