Американські вчені з'ясували, коли вірогідність бути покусаним комарами зростає в кілька разів, і назвали основний фактор, що впливає на "апетитність" потенційної жертви для комахи.

Виявляється, усьому виною є стрес. Якщо птах, тварина чи людина знаходяться у стресовій ситуації, комарі віддадуть перевагу їм перед більш спокійними особинами, пише chrdk.ru.

Перш ніж зробити такі висновки, експерти провели наукове дослідження. Для експерименту вони взяли дорослих зебрових амадин, невеликих пташок, які добре розмножуються в неволі. Їх "опонентами" був вид комарів, які переносять вірус лихоманки Західного Нілу і інші інфекції.

Птахам вводили стресовий гормон кортикостерон, використовуючи один чи два імпланти, що виділяють його у кров за заданою схемою. Це відповідало низькому і високому рівню стресу. Контрольна група отримувала порожній імплант. Після операції птахам давали відновитися пару днів, а потім приступали до експериментів з комарами.

Коли птахи набиралися сил, вчені садили їх у клітки, причому обов'язково поміщали по одному амадину з кожної групи. Спочатку дослідники перемикали освітлення в клітках на сутінкове, що є найоптимальнішим для годівлі птах. Після цього в клітки запускали комарів.

Популярні новини зараз
Деяким пенсіонерам виплатять гроші за старі "недоліки" Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками Змішайте банани зі сметаною і вийде торт, краще за Наполеон: рецепт без випічки Є чим пишатися: який вигляд має перший український позашляховик, який плутають з іномаркою
Показати ще

Читайте також: Вчені показали, як комарі п'ють кров

Записана на відеокамеру поведінка комах і птахів показала наступне. Амадин з подвійною дозою гормону комарі кусали удвічі активніше. Вживання комарами крові з високим вмістом кортикостерону посунуло терміни відкладання ними яєць.

Виявилося, що кортикостерон посилює поширення вірусу двома шляхами: стрес знижує опірність організму і підвищує сприйнятливість до захворювань, а також приваблює переносників вірусів до ослабленої особини.

Раніше "Знай" писав, що для боротьби з вірусов Зіка почали використовувати ГМО-комарів.