У Чорнобильській зоні планують створити радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Відповідний указ підписав президент Петро Порошенко. Але екологи не підтримують таке рішення, оскільки через це там може початися вирубка зараженого лісу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє видання "Сегодня". Заповідник планують створити на території в 227 тисяч гектарів. Він розташується в Іванківському та Поліському районах Київської області. Екологи вимагали зробити це вже давно, але в іншому статусі.
"Ми наполягали, щоб він був природним, а не біосферним. Частина біосферного заповідника може використовуватися в господарських цілях", - пояснила глава Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.
Читайте також: Радіоактивна вода з ЧАЕС потрапляє у Дніпро
Еколог і один з авторів ідеї заповідника Олексій Василюк наголосив, що зону відчуження охороняють набагато краще за будь-який заповідник, а якщо її скоротять на 10 кілометрів, то на "звільнених" територіях почнеться вирубка лісу і будуть розорювати землю під сільськогосподарські угіддя.
Всього в світі є тільки два радіаційних заповідника. Один, площею в 215 тисяч гектарів, розташований в Білорусі - ці землі постраждали від аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Інший розташований в Росії: площа Східно-Уральського заповідника становить 16 тисяч гектарів, а з'явився він через наслідки вибуху на хімічному комбінаті. Їх створили з метою радіобіологічного, екологічного та біологічного дослідження.