Заборона авіаперельотів над східною Україною вигідна Росії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пишуть американські видання Daily Signal та Newsweek.
Автор аналізу Нолан Пітерсон, американський екс-пілот зі спеціальних операцій та ветеран воєн в Іраку та Афганістані, у статті "Путін досягнув "зони без польотів" над Україною" зібрав інформацію про важке російське озброєння, небезпечне для авіації, яке, ймовірно, використовується донині бойовиками у Східній Україні, а також проаналізував, яких збитків зазнає Україна від порожнього неба над Донбасом.
Як пише автор, відповідно до інформації про рух авіатранспорту у режимі реального часу, яка є у відкритому доступі компанії FlightAware, простежується, що над територією Східної України повітряний рух практично відсутній.
Комерційні літаки оминають цей регіон двома шляхами: повітряний коридор "південь-північ" на схід від українського кордону над російською територією та коридор "захід-схід" на південь від України над Туреччиною та окупованим росіянами Чорним морем.
За словами автора, на забороні на комерційні перельоти для України нажилися країни-сусіди, які беруть плату за користування їхнім повітряним простором.
За даними "Євроконтролю" (Європейської організації з безпеки аеронавігації), лише за грудень 2014 року (перший місяць, відколи почала діяти заборона на український простір) транзит повітряним простором Болгарії зріс на 48,3% порівняно з груднем 2013 року.
Румунія повідомила про зростання трафіку на 20,4% у 2014 році, у Туреччини кількість транзитних перельотів у цей час зросла на 17%.
До збиття MH17 щодня над Україною пролітало близько 400 літаків, півтори сотні з яких були міжнародними комерційними перельотами.
За офіційними даними, після авіакатастрофи над Донецьком надходження в український бюджет від оплати за авіатранзит в 2014 році знизилися на 160 мільйонів євро в рік – майже на 80%.
Втім, як пише Пітерсон із посиланням на слова експертів, попри ці фінансові втрати, повернення авіатранзиту у повітряний простір над Донбасом лишається малоймовірним.
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", стало відомо, кого звинувачують росіяни у трагедії МН17.