Радіаційний фон у Києві перевищує норму. Журналісти "Знай" за сприяння ГУ ДСНС УМВС України у місті Києві виміряли рівень радіаційного фону столиці та виявили, що у певних місцях він близький до небезпечного. А це означає, що жити на таких територія шкідливо для здоров'я.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо редакції "Знай" звернулися мешканці Шевченківського району зі скаргою на перевищення радіаційного фону біля підніжжя, на якому колись був пам'ятник Леніну.
"Вже знесли його, та його місце все одно повітря псує. Приїжджав мій онук і поміряв радіацію на алейці біля постамента – більше 50 мікрорентген фонить! Прибрали вождя, хай і підставку приберуть, бо так він ще й світитися почне" - просить Марія Поліщук, що живе у Шевченківському районі столиці.
Читайте також: У Києві пройшла піщана буря (відео)
Небезпечні перехрестя
"Знай" разом із рятувальниками об'їхав столицю в пошуках найнебезпечніших місць, і виявив, що випромінювання від пам'ятників і гранітних постаментів хоча й велике, але не настільки небезпечне, порівняно із радіаційним фоном на великих перехрестях, де збирається багато автотранспорту.
Найбільший рівень радіації виявився на площі Шевченка, на кордоні Мінського району та Виноградаря. При нормі 20 мікрорентген, маємо перевищення на 40% - цілих 28 мікрорентген. Небезпечним випромінення вважається уже при рівні 30 мікрорентген на годину.
Спеціалісти попереджають, що при перевищенні гранично допустимої норми, час, який ви проводите на забрудненій території має бути обмежений пропорційно до норми. Наприклад, якщо територія "фонить" 60 мкРентген\год то бути на ній без шкоди для здоров'я можна не більше 30 хвилин. Якщо випромінення 45 мкРентген – то небезпечна радіація набереться уже за 45 хвилин.
У мешканців площі Шевченка небезпечний рівень радіації в організмі може накопитися при безперервному перебуванні в забрудненій зоні. Тому спеціалісти радять частіше бувати на природі, або їздити на роботу у більш чисті райони міста.
Читайте також: Чорнобильський саркофаг досі пропускає отруйну пилюку
Пам'ятники "фонять"
Виявилося, що київські пам'ятники не такі небезпечні, як перехрестя з автомобілями. Фон навіть гранітних постаментів лише на кілька одиниць перевищує нормальний природній фон граніту. Приміром, кам'яна бруківка Хрещатика випромінює 15-16 мкРентген (природній фон – 10-16). Біля колишнього пам'ятника Леніну, кам'яної будівлі КМДА, біля пам'ятника Шевченку рівень трохи вище – 17-18 мкРентген на годину.
Безпечно жити на околицях Києва – на Троєщині, Лісовому масивві, Голосієво і районі Нивок рівень радіації чи не найнижчий у Києві – 11-14 мкРентген на годину. А поблизу набережної на Оболоні рівень радіації навіть нижче природного – усього 8 мкРентген. Це можна пояснити тим, що тут багато дерев, є річка і територія вільна від заводів та виробництв.
"Підвищені показники радіаційного фону можна пояснити великим скупченням машин, заводами та лікарнями, де може бути випромінювання. Тому намагайтеся бути у таких місцях рідше. Частіше виїжджайте на природу, там ви не лише відпочинете від радіації, але й прохи очиститеся від тієї, яку ввібрали у себе", - пояснив начальник хімічної лабораторії аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у місті Києві Володимир Заєць.