Український, польський та литовський народи виробили за час перебування в імперіях комплекс жертви.

Про це в інтерв'ю журналу Новое время розповів голова Асоціації єврейських організацій і громад України та один з лідерів української єврейської громади Йосип Зісельс.

Він зазначив, що, з одного боку, культивування трагедій веде до розвитку національних ідентичностей: ми бачили це на прикладі Голодомору. З іншого боку, розповів Зісельс, комплекс жертви заважає розвиватися.

"Він заважає бачити іншого, його страждання і жертви, тільки своє. Виходить, народ-жертва вважає, що він нікому нічого не винен, всі винні йому, і він відкидає з порога будь-які негативні згадки самого себе. І ми, українці, не унікальні: і поляки, і литовці такі ж", - зазначив Зісельс.

Він навів приклад Ізраїлю, який "виник, відштовхуючись від Голокосту, і тому він не культивує жертовність, тільки боротьбу". Тому, якби українці опинилися в такому ж положенні, на межі знищення, вони вибрали такий же варіант.

Популярні новини зараз
Масові перевірки чоловіків на вулицях, у барах, транспорті: що потрібно знати Податкова може покликати на розмову через 200 гривень: українцям надходять повістки ТЦК не має права накладати штраф: юристи розкрили важливий нюанс ТЦК записують в ухилянти і подають у розшук чоловіків з відстрочкою: несподівана причина
Показати ще

"Але українцям не загрожувало знищення. Їм загрожувало рабство, кріпосне право, різні обмеження, часткова жертовність, але не повне знищення, як Ізраїлю, бо вони вибирають жертовність і адаптацію. Історична роль диктує парадигму виховання", - пояснив Зісельс.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, скільки грошей потрібно українцям для щастя.