Після експертизи, яку провели фахівці центру дійшли висновків, що з 11 зразків масла, тільки 4 – справжні. З'ясувалось, що саме цей продукт найчастіше підроблюють виробники. Газета "Експрес" повідомила, як відрізнити якісну продукцію від підробки.

За словами експерта Ніни Кільдій тільки кожна третя пачка, що надходить у продаж – справжня. З протестованих пачок, тільки 4 виявились справжнім маслом, що виготовлені лише з молочних жирів. До цього списку ввійшли: "Наш молочник", "Ферма", "Яготинське" та "Президент" французького виробництва. Згідно українському стандарту справжнє масло повинне бути виготовлене з суто молочних інгредієнтів без зайвих інших жирів.

"У семи інших зразках, хоч на них було написано "Масло", зазначено ДСТУ, за яким роблять справжне масло, і у складі продукту були вказані лише вершки, ми виявили не молочний жир. А це могла бути і пальмова олія, і кокосова, і маргарини, і суміші на їх основі. Але так чи інакше це - не молочний жир. А відтак, це не масло. Це – фальсифікат!", - відзначила спеціаліст.

Фальсифікатом виявились такі марки: "Ах молоко", "Гайсинське", "Гостинець", "Варто", "Еней", "Хіт продукт", "Срібне". Масло, яке є справжнім, коштує в районі 20 гривень, і ні в якому разі не 10-12. Дуже низька ціна повинна зупинити покупця.

Також спеціаліст відмітила, що за Держстандартом найменша жирність справжнього масла може бути навіть 61,5%. Воно повинно ставати дуже твердим в морозилці, твердим - в холодильнику, та м'яким – при кімнатній температурі. Якщо масло не твердіє в морозильній камері, то воно, так звана "підробка". Ще експерт запевнила, що від справжнього масла не може бути присмаку маргарину, це також вказує на його несправжність.

Популярні новини зараз
Виняток із правил: хто з українців може законно не платити за доставку газу Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною
Показати ще

Читайте також: У Марокко запустили найбільшу в світі електростанцію

Нагадаємо, існує ймовірність, що в цьому році зростуть ціни на цукор. Причина цього - поганий врожай. Цукрових буряків зібрали майже в два рази менше, ніж планували.