Багатьом знайома ситуація, коли ви зранку натискаєте кнопку будильника і переставляєте його "ще хоча б на 5 хвилинок". Будильник дзвенить знов, і ви знову його переставляєте. Потім дивитесь на годинник і розумієте – ви жахливо спізнюєтесь. Панічно зриваєтесь з ліжка, ганяєте по кімнаті, поспіхом вмиваєтесь і вилітаєте за двері. Саме такий ранок описує американський експерт, фахівець Women's Health по здоров'ю та фітнесу Алейша Феттерс в колонці для Motto.

Експерт зазначає, що переставляння годинника не лише призводить до того, що ви постійно спізнюєтесь – це перш за все шкодить вашому сну. Вона пропонує п'ять способів, які допоможуть позбутися цієї звички.

1. Лягайте спати вчасно

Не зважаючи на те, що це може виглядати банальним, але вчасно лягати спати дуже важливо для здорового сну. Вночі потрібно спати не більше і не менше 7-9 годин, при чому в один і той же час. Тоді вам не доведеться по кілька разів переставляти будильник "ще на 5 хвилинок".

2. Розраховуйте фази сну

Популярні новини зараз
Пенсіонерам видадуть сертифікати на 400 гривень Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати
Показати ще

Пам'ятайте, що основна частина глибокого сну повинна припадати на першу половину ночі, а "легкі" фази сну - на ранок. Однак, людина періодично входить в глибокий сон і в передранкові години. Саме тому важливо розрахувати час – щоб будильник не переривав фазу глибокого сну. В іншому випадку, навіть піднявшись по будильнику, ви ще кілька годин будете дуже сонними.

Читайте також: Постійне недосипання руйнує людські гени

3. Включайте світло

Зранку "внутрішній годинник" людини запускає сонячне світло. Коли в кімнаті світло людина прокидається бадьорішою. Тому, щоб бадьоріше прокидатись, залишайте будильник біля вікна, щоб відразу розсунути штори, коли відключите сигнал годинника. Потік сонячного світла підкаже вашому мозку, що пора прокидатись. Можна взагалі не закривати, надягаючи на очі спеціальну маску, і знімати її по сигналу будильника.

4. Підсилюйте свою мотивацію

Пробудження - психологічний процес. Тому, варто переконати себе, що зранку вас чекає щось приємне - так прокидатися буде набагато легше. Для кожної людини свої приємності, для когось це буде горнятко запашної кави з круасаном, для когось – зустріти по дорозі на роботу приємну людину.

5. Задумайтесь про якість сну

Якщо ви виконуєте всі попередні правила, але все-одно кожен ранок для вас перетворюється в бій з будильником – зверніться до фахівця, який оцінить якість вашого сну. Проблеми з пробудженням можуть сигналізувати про якісь "неполадки" в організмі. Навіть якщо ви спите достатню кількість годин, але при цьому постійно крутитесь, перекочуєтесь або ж страждаєте апное (тимчасове припинення дихальних рухів), ви не будете відчувати, що відпочили. Люди, які страждають порушеннями сну, не висипаються, скільки б годин вони не спали.