Китайські вчені будуть самі визначати майбутній забарвлення для овець. Тепер більше не буде необхідності, фарбувати шерсть тварин.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє китайське видання "Сіньхуа". Вчені використовували "молекулярні ножиці", щоб створити генетично модифікованих овець з необхідним забарвленням. З їх допомогою вони "відредагували" гени тваринного, який отримав назву CRISPR-Cas9. Технологія є дуже перспективною для подальшого лікування важких захворювань, які передаються у спадок. З її допомогою вчені відредагували геном ASIP, що відповідає за забарвлення. Він контролює розподіл еумеланіна і феомеланина, як по всьому вовняного покрову в цілому, так і по кожному волосу окремо.
"Дві вівці вийшли з чорно-білими плямами, як корови. Ще дві - чорні з невеликими білими крапками, як далматинці. Решта дві - коричнева і кольору капучіно ", - розповіли фахівці Синьцзянської академії зоотехнічних наук.
Читайте також: У Китаї вивели генно-модифікованих свиней без сала
Перші експерименти в цій сфері проводилися тільки на мишах. Керівник дослідження наголосив, що споживачам не потрібно буде фарбувати вовняні вироби, а можна відразу замовити необхідний колір. У класичній мутації, за його словами, на виведення нових штамів йдуть десятиліття, а редагування генів набагато ефективніше. У минулому році вдалося успішно створити 38 генетично модифікованих овець з підвищеною м'язовою масою і збільшеним об'ємом вовни.