В результаті теракту в Харкові, що стався 22 лютого під час ходи в пам'ять Небесної сотні загинули троє людей, ще четверо перебувають у лікарнях у важкому стані. "Знай.ua" поцікавився, як відреагували на подію мешканці міста. Сьогодні у місті день жалоби, усі розважальні заходи відмінили. Виставка фотографії Сергія Лойко із зони АТО, яка мала відкритися сьогодні, перенесена на невизначений термін.

Людмила Михайлівна, керівник Громадської приймальні Харківської правозахисної групи

"Всі, хто налякані – давно нікуди не виходять, а хто був впевнений, що виходити треба – ще більш в цьому переконалися. Це дзвінок, щоб ми стали більше уважними до свого оточення. Підготувати такій теракт таємно не можливо. Хтось бачив дріт, якій стирчав із кучугури, хтось бачив, як прикопували сумку у сусідньої кучугурі. Люди мають стати більш пильними і співпрацювати із міліцією, яка тепер не буде такою поблажливою до виродків. Відтепер міліціонери пов'язані кров'ю із громадськими активістами", - каже правозахисниця.

Володимир Чистілін, журналіст, активіст Євромайдану

"За півгодини до трагедії Ігор він запускав в небо кульки з портретом Кернеса. Всі полетіли, а ось кулька із фото Гепи зачепився за дроти. Хтось пожартував: "Тримається з останніх сил". Через кілька хвилин пролунав фатальний вибух, і Ігоря не стало", - написав Володимир у своєму Facebook за кілька годин після загибелі місцевого активіста Ігоря Толмачова.

Популярні новини зараз
ПриватБанк попередив українців про важливе оновлення: що змінилося Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще

"Ігор був не просто місцевим активістом, він був одним з лідерів місцевого Євромайдану. Він керував забезпеченням намету Євромайдану, якій досі стоїть біля ОДА, був секретарем Громадського штабу оборони, якій об'єднує місцевий Автомайдан, добровольчі загони Самооборони і місцеве відділення партії Самопоміч, організовував наші зустрічі, займався біженцями".

Володимир вважає, міліція та СБУ мали перевірити кучугури, зачистити територію і не допустити трагедії.

"Загинули люди, але ми розуміємо, що відступати нам немає куди. Харків на сьогодні є волонтерським центром, в нашій області щонайменше 300 тисяч біженців. Багато зусиль для розхитування ситуації буде докладатися саме тут. Із Бєлгорода щодня можуть заїжджати "ватники" цілими автобусами, не впевнений, що на кордоні їх зупинять, чи відповідно перевірять".

Активіст каже, що у місті багато людей, які підтримують Росію та сепаратистів. Проросійськи настроєні організації пішли в тінь, але в соціальних мережах вони досить активні.

Дмитро Булах, активіст Євромайдану, підприємець у IT-галузі

"На зустрічі у ввечері в день теракту біля пам'ятника Шевченку ми обговорювали, що нас намагаються залякати. Але це має підвищити нашу активність, бо Харків – це Україна. Не хочу звинувачувати міліцію, адже серед постраждалих і загиблих були міліціонери, але хочу сказати, що протягом останнього року крім СБУ в місті ніхто з правоохоронних органів не працював", - каже Дмитро.

Він зауважує, що диверсійні групи досі знаходяться у Харкові і сумнівається, що міліція затримала саме тих, хто здійснив теракт.

"Це ж була ще така радянська традиція, якщо голосний теракт чи злочин – потрібно когось затримати і, бажано, в той же день для звіту. Хочу сподіватися, що затримали саме тих людей, але все ж у цьому сумніваюся", - підсумовує Дмитро.

Аліна, харків'янка

"Більшість людей пасивні. На подібних заходах можна було побачити одні й ті ж обличчя. Мій знайомий, якій збирався на ту ходу, але не потрапив, каже, що більше не буде ходити на такі заходи, бо остаточно злякався", - каже Аліна.

Антон Семиженко, журналіст

"За останні півроку в Харкові сталось більше десятка терактів. Вчора була перша панахида за загиблими в зоні АТО харків'янами. Хоч чимало людей із Харкова воюють за Україну, вже більше 30 загиблих, жодного разу місто публічно з воїнами не прощалось. Наче війни і нема. Харківській міській владі все одно, чи розслідуються теракти. Власне, жодної справи досі не розкрито", - пише Антон у Facebook.

Він підкреслює, що крім білгородських "ватників" у Харкові "вистачає і своєї вати".

"Є "Оплот", люди в метро досі сваряться за українську стрічку. В автівках і будинках набагато менше української символіки, ніж у Дніпропетровську чи в Одесі. На 13 з 14 мажоритарних округів перемогли екс-регіонали, часто через відсутність нормальних опонентів. Кернес, при тому, що можливостей відкрити проти нього ефективну кримінальну справу більш, ніж достатньо, все ще керує містом..."

Анна Прокаєва, медіа-експерт

"Після кожної такої події Харків начебто завмирає, після кожного теракту люди побоюються, що це початок подій, схожих на Донецьк. Вважають, що таким чином місто намагаються розколоти. Частина людей вважає, що до цього може бути причетний Кернес, який виступав проти тої ходи. Але я не думаю, що це правильна позиція. Режиму посиленого захисту у місті я не відчула. Ми живемо у прифронтовому місті і маємо жити по інших правилах. Замало патрулювати місто, мають бути абсолютно нові заходи безпеки. Помітила, що люди почали всерйоз обговорювати необхідність уникати кав'ярень та місць масового скупчення людей" - пояснює Анна.