Головне слідче управління Генпрокуратури звинувачує екс-голову СБУ Олександра Якименка, його заступника - керівнику Антитерористичного центру СБУ Володимира Тоцького, колишнього начальника СБУ В Києві та Області Олександра Щєголева в перевищенні влади, яке спричинило тяжкі наслідки.

"Встановлено, що ці керівники СБУ, не маючи правових підстав, з метою придушення протестних акцій, 18 лютого 2014 року оголосили про проведення антитерористичної операції та розпочали її в центральній частині Києва. Зокрема, силами центру спеціальних операцій "А" при СБУ вони організували захоплення будинку профспілок. Це призвело до пожежі та смерті двох осіб", - кажуть в ГПУ.

Печерським райсудом Києва екс-начальника київського СБУ взяли під домашній арешт, та одягли на Щєголева електронний браслет. Якименка та Тоцького оголошено в розшук. До речі, якщо Якименко поїхав у Москву відразу після подій на Майдані, то Тоцький зробив це тільки 11 листопада 2014 року. Саме ця дата зникнення зазначена в розшукових обліках МВС.

В будинку профспілок загинули активісти Майдану 57-річний Володимир Топій та 27-річний Олександр Клітинський. Їх прізвища встановили по результатам ДНК.