Сьогодні, 11 березня, Україна очікує рішення від ради директорів МВФ про надання грошового кредиту у сумі 17,5 млрд дол. Відповідно до нової програми фінансування ці кошти надаватимуться впродовж 4 років. Влада зробила усі потрібні зміни до українського бюджету, щоб мати хороші шанси на позитивне рішення від валютного фонду. Якщо у МВФ не будуть впевненні у тому, що країна-позичальник не поверне фонду надані гроші, то він не надасть їй кредиту. Українці сподіваються, що поява в українському бюджеті грошового поповнення піде на підвищення зарплат, пенсій та інших виплат.

"Ціни ростуть, як на дріжджах, а зарплати і пенсії ні. Влада понабирала тих кредитів і на, що ті гроші пішли. Могли б людям зарплати підняти, заборгованість виплатити, щоб якось покращити їхнє матеріальне становище. Може, хоч зараз згадують про народ і використають ці гроші на благо людей",- каже киянка Антоніна Чорній.

Проте у Києві заявили, що отриманий кредит не використають на виплати українцям пенсій, соціальних виплат та заробітньої плати, бо у державі і надалі мають проводитися необхідні реформи. Наступними сферами, за які візьмуться українські можновладці, стануть банківська та енергетична.

"На превеликий жаль, в разі позитивної відповіді МВФ отриману фінансову допомогу ми не використаємо ні на жодні соціальні виплати, ні на підвищення життєвих стандартів. Але ця сума є запорукою зростання економіки. Плануємо збільшити доходи державного бюджету і тоді зможемо переглянути збільшення розмірів соціальних стандартів", - каже Арсеній Яценюк, прем"єр-міністр України.

Загалом впродовж наступних кількох років Україна сподівається отримати кредити у розмірі близько 40 млрд дол від закордонних держав.

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще