Українську економіку найближчим часом чекають суттєві зміни, а якими вони будуть – залежить виключно від надання нового траншу Міжнародного валютного фонду. Експерти впевнені, що така сума держборгу може просто спустошити кишені українців, яким доведеться роками віддавати ці гроші.

Про це повідомляє "Сегодня".

За офіційними даними, сума кредитної заборгованості на даний час складає близько 71 млрд доларів, а вже за два роки доведеться повернути частину із них – щонайменше 6 млрд дол.

Читайте також: Чим загрожує новий транш від МВФ

На думку аналітика Антона Козюри, наступний період стане вкрай складним для держави. Під прицілом опиняться перш за все провідні установи, котрі контролюють базові фінансові питання – Національний банк та Мінфін.

Популярні новини зараз
Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Гороскоп на травень-2024 для всіх знаків Зодіаку: звільнення Тільців, витрати Стрільців та полегшення Водоліїв Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома
Показати ще

Тому не виключено, що вже на початку 2020 року Україну чекає дефолт, запобігти якому можна тільки за рахунок швидкого прийняття реформ, на що залишається не більше двох років.

Втім, експерт припускає, що якщо економіка країни зростатиме швидкими темпами, то частину боргу все-таки вдасться погасити, але для цього варто залучитися підтримкою інвесторів та врегулювати ВВП.

Можливий також варіант повернення коштів за допомогою чергових зовнішніх займів, але це все одно не вихід із ситуації.

Основною перепоною на шляху повноцінної співпраці України з МВФ є дві реформи, які стали болючим питанням для громадян: земельна та пенсійна. Але якщо їх не прийняти, то меморандум просто не буде підписаний і за кілька місяців держава опиниться у критичному стані.

Прес-секретар департаменту зовнішніх відносин фонду Вільям Мюррей заявив, що уряд повинен подбати передусім про підвищення пенсійного віку та перегляду відкритої системи земельного ринку.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українські золотовалютні резерви може частково спустошити черговий транш від МВФ, що негативно позначиться на економіці держави.