Питання про те, чи потрібно купати кота, задає практично кожен власник цих тварин.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВетеринари, у свою чергу заявляють: всі котячі по своїй природі панічно бояться води, тож купання для них – це справжній стрес. Змусити кішку добровільно шугонути у воду можуть тільки вогонь чи стихійне лихо, пише "Знай".
Якщо поспостерігати за домашніми котами, то можна помітити, що, навіть вступивши у розлиту на підлозі воду, тварина намагається струсити лапи і чимшвидше їх висушити.
Турбуватися про те, що Мурка чи Барсик від тривалого "некупання" перетворяться у бруднулю, не варто. По своїй природі коти дуже охайні. Вони чудово вилизують свою шерсть, причому у всіх місцях. Де не дістають язиком, там вимивають лапкою.
Бувають, звичайно, ситуації, коли все ж доводиться нести кота у ванну. Але це – крайня необхідність. Приводом для купання може стати раптова тотальна забрудненість тварини (упала в яму, влізла у борошно, перекинула на себе молоко чи олію).
Читайте також: Кіт вижив після тридцяти пострілів
Купати кішок треба дуже обережно. Аби тварина не боялася стояти у ванні, краще покласти на дно рушника. Купати кішку зручніше за допомогою душа, при цьому температура води повинна бути 33-35 градусів. Потрібно слідкувати, аби вода не потрапляла в очі та у вуха тварини.
Не слід зловживати хімічними засобами для видалення бруду, навіть якщо це спеціальні шампуні для тварин. Вони змивають жировий шар з шерсті кішки і роблять її уразливою до вологи.
Після купання можна сушити тварину феном, але багатьох котів він лякає. У такому випадку краще дати домашньому улюбленцю висохнути самостійно. При цьому температура у приміщенні не повинна бути нижчою 24 градусів. Слід потурбуватися і про відсутність протягів.