Кози можуть стати такими ж домашніми улюбленцями, як коти чи собаки. Вони не дурніші за них, а також уміють просити людей про допомогу.

До такого висновку прийшли вчені з Лондонського університету королеви Марії, пише "Популярная механика".

Щоб переконатися в тому, що кози у скрутних ситуаціях дивляться на людей не просто так, а шукають допомоги, вчені провели цікавий експеримент, залучивши до участі в ньому 34 тварин. Дослідники поставили перед козами завдання: відкрити пластиковий контейнер з їжею.

Під час проведення спостережень у загоні з тваринами знаходилася людина. Від експерименту до експерименту вона змінювала положення: обличчям до контейнера або спиною. 16 кіз, які стикалися з завданням і бачили звернене до контейнера обличчя людини, часто і довго заглядали їй в очі. Коли ж асистент стояв спиною до контейнера, кози на нього майже не дивилися.

Таким чином кози підтвердили, що розуміють і використовують комунікативну природу зорового контакту.

Популярні новини зараз
Водійські права стануть недійсними: коли і чому варто отримати нові документи Продукти продаватимуть за новими правилами: чи постраждає звичний раціон українців Соцвиплати призначатимуть по-новому: українців попередили про важливу зміну Вистачить на кілька буханок хліба: пенсіонерам доплатять у вересні 570 гривень
Показати ще

Читайте також: Бельгійка навчила своїх кіз і курку собачим трюкам

Як відомо, ці тварини були одомашнені майже 10 тисяч років тому. Вони, як собаки та коні, за цей час уяснили: якщо проблему не виходить вирішити власними силами, потрібно пильно дивитися на того, хто може її вирішити. Для свійської тварини таким об'єктом була людина. Тому витріщання кози – це своєрідна форма комунікації.

На думку Алана МакЕліота, одного з авторів дослідження, доведений ученими факт про інтелект кіз може поставити під сумнів теорію, що тварини вчаться використовувати погляд в комунікації тільки за умови, що їх одомашнюють як компаньйонів. Тих же кіз одомашнили не як робочих тварин, але вони виявляються здатні до набагато більш складної поведінки, ніж інша рогата худоба.