Україна не могла зберегти ядерний потенціал, тому відмова від ядерної зброї була вирішена наперед.

Про це розповів в інтерв'ю виданню "Сегодня" перший президент України Леонід Кравчук.

Він звернув увагу на те, що Україна не мала власної ядерної зброї. Це була зброя, вироблена в Росії і розміщена на території України: 165 ракет, 10 боєголовок. Перед українською владою неминуче повинно було постати питання заміни боєголовок, "так як вони не вічні".

"У 1998 році боєголовки потрібно було б починати міняти. Інакше вони б ставали небезпечними. У нас в Україні боєголовки замінити не можна. Боєголовки не продаються на базарі. Значить, нам потрібно було звернутися до Росії, щоб вони нам їх замінили, нам на нашій землі, українській незалежній землі, українські боєголовки. Це реально? " - поставив Кравчук риторичне питання.

Тому, як зазначив перший український президент, і було прийнято рішення вивезти небезпечні боєголовки з України.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

"Я знайшов цей шлях. Все. Крапка. Я навіть не хочу більше про це говорити. Тому що говорити з невігласами означає принижуватися. Я більше не хочу, я втомився. Тому що зараз говорять: мовляв, якби у нас була ядерна зброя, якби у діда було щось, дід би був молодим", - пояснив ситуацію Кравчук.

Читайте також: Сучасне покоління українців не поставиш на коліна - Кравчук

У той же час, за словами першого президента, рішення відмовитися від ядерної зброї було прийнято й під тиском з боку США, Європи та Росії.

"Усі наші боєголовки було спрямовано на Сполучені Штати Америки. Вони не могли чекати, поки ми щось придумаємо. А ми придумати щось не могли. Тому цей тиск був закономірним з їх точки зору", - уточнив він.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.UA", раніше Кравчук заявив, що головне завдання Мінські угоди виконали - завдяки їм, зупинено агресію ворожої Росії.